Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az öt százalék feletti mértékben gyengülő Mol rántotta le a BUX-ot április 21-én, kedden.
A BÉT vezető indexe a keddi kereskedést 12 060 ponton zárt, 264 ponttal (2,14 százalékkal) a hétfői záróérték alatt.
A blue chipek közül a nap vesztese a Mol volt, amelynek árfolyama 5,3 százalékkal, 10 180 forintra esett. Az OTP „mindössze” 2,4 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 1,5 százalékkal lett olcsóbb: a banki papír 2363, a távközlési pedig 585 forinton zárta a keddi napot.
Drágultak viszont a gyógyszeripari részvények: a Richter kurzusa 0,7 százalékkal, 28 000 forintra, az Egisé 0,9 százalékkal, 11 700 forintra emelkedett.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.