Jól ment az OTP-nek, visszaesett a Mol
A BUX fél százalékkal emelkedett szerdán, ami elsősorban az OTP-nek volt köszönhető. A bankrészvény egy megemelt célárnak is betudhatóan több mint 5 százalékkal drágult.
A BUX fél százalékkal emelkedett szerdán, ami elsősorban az OTP-nek volt köszönhető. A bankrészvény egy megemelt célárnak is betudhatóan több mint 5 százalékkal drágult.
Stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta a Mol olajipari csoport spekulatív cégadósi besorolásának kilátását szerdán a Standard & Poor's, az egész európai finomítóipar kilátásainak "jelentős" romlására hivatkozva.
A BUX a Molnak köszönhetően kis mértékben erősödött kedden délelőtt. A másik három blue chip gyengült, míg a nyugat-európai részvényindexek is mínuszt mutattak.
Repesztett hétfőn a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, amit ezúttal főleg a Mol húzott, de felfelé vette az irányt a többi blue chip is.
Hullámzó teljesítményt nyújtott a BUX kedden, s bár a mutató végül pluszban zárt, az elmúlt napokban szárnyaló Mol lendületét vesztette.
A Mol Nyrt.-nek 114,8 milliárd forint nettó vesztesége volt az első negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 65 milliárd forint profittal – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján gyorsjelentésben kedden. Az elemzők az első negyedévre 78,6 milliárd forint veszteséget vártak.
A Mol papírjai annak rendje, s módja szerint kilőttek, végül majd 10 százalékkal drágultak pénteken.
Mínuszba fordult a BUX kora délután, az indexet elsősorban az OTP húzza le, amely immár 2 százalék körüli mínuszban áll.
Európával tart Budapest, a piacra egyelőre a kivárás jellemző. Érik, de még nem mutatkozik a korrekció.
„Brüsszel után, ahol Magyarország két legfontosabb szövetségesét, az Európai Uniót és a NATO-t kerestem fel, Bécsbe jöttem, az országunk számára legfontosabb bilaterális partnerhez” – mondotta Bécsben a magyar miniszterelnök, aki kedd délután tárgyalt az osztrák kancellárral, Werner Faymann-nal.