szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Mol Nyrt.-nek erős és stabil a pénzügyi háttere, a célja pedig az, hogy még erősebbé váljon a pozíciója, s ha vége lesz a recessziónak, ki tudja használni a fellendülés idején a piaci lehetőségeket – mondta Mosonyi György, a társaság vezérigazgatója csütörtökön a cég éves rendes közgyűlésén, ahol döntöttek arról, hogy a társaság idén nem fizet osztalékot.

Mosonyi György elmondta, hogy a Molnak 1,5 milliárd euró lehívatlan hitelkerete van, s felkészült a szűk esztendőkre. Kifejtette, hogy 2010-ben és 2011-ben még inkább stagnálást vagy nagyon enyhe növekedést várnak, 40-80, de inkább 80 dollár közeli hordónkénti kőolaj árral. A vezérigazgató úgy vélte, az alacsony olajár miatt a finomítói árrések nem tarthatók fenn, s Európában már most 40 olyan finomító van, amelyiknek negatív az eredménye. A költségek, például az áram ár növekedése miatt várhatóan csak a hatékony finomítók tudnak nyereségesen működni, illetve fennmaradni. A Mol továbbra is elkötelezett a szigorú költségkontroll mellett, s így az idei beruházási összeget 35 százalékkal 220 milliárd forintra csökkenti. Később valósítják meg például a Dunai Finomító egyik projektjének azt részét, amelyik sok pénzbe kerül.

Bejelentették azt is, hogy a társaság éves rendes közgyűlésének döntése szerint nem fizet osztalékot a Mol Nyrt. a 2008. évre, a nyereséget pedig az eredménytartalékba helyezi. Ugyanakkor fenntartják a hosszú távú osztalékfizetési politikáját, azaz a jövőben a befektetések függvényében a normalizált eredmény 40 százalékát osztalékként kifizetik.

A közgyűlés a Mol Csoport nemzetközi számviteli szabvány alapján készült (IFRS) konszolidált éves beszámolóját 2 916 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 141 milliárd forint anyavállalati részvényesekre jutó eredménnyel fogadta el. A közgyűlés megszavazta a Mol Nyrt. magyar számviteli szabályok szerint elkészített éves beszámolóját is 2 595 milliárd forint mérlegfőösszeggel, mínusz 223 milliárd forint mérleg szerinti eredménnyel és 131 milliárd forint lekötött tartalékkal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Részvényeket cserélt az OTP és a MOL

Az OTP Bank Nyrt. (OTP) a MOL Nyrt.-vel (MOL) megkötött részvénycsere-szerződés és részvényswap-megállapodás keretében 24 millió darab OTP törzsrészvényt idegenített el 5 010 501 darab MOL "A" sorozatú törzsrészvény ellenében - közölte a pénzintézet csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

hvg.hu Gazdaság

Saját zsebére játszott a Mol-eladással az OMV-vezér?

Bennfentes kereskedés és a piac manipulálásának gyanúja miatt nyomoz az osztrák pénzügyi felügyelet (FMA) az OMV vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer ellen. A felügyeletnek szemet szúrt, hogy az osztrák olajvállalat első embere március 23-án 620 444 euróért vásárolt saját vállalatának részvényeiből, azon a napon, amikor a Profil című hetilapban egyértelműen állította, hogy az OMV az idén mindenképpen megtartja Mol-részvényeit.

Itthon

Hernádi: az ország változtat vagy ellehetetlenül

A legnagyobb probléma a mai Magyarországon nem gazdasági, hanem erkölcsi – fejtette ki a Fidesz-közeli Nézőpont Intézet Alapítvány által jegyzett konferencián Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója. Szerinte az ország vagy változtat, vagy teljesen ellehetetlenül.

MTI Gazdaság

Mol: az oroszok háborognak, hogy a Szurgut nem szavazhat

A Kommerszant és a Vedomosztyi című orosz gazdasági lap egyaránt a legújabb botránynak nevezte, hogy a Szurgutnyeftyegaz egyelőre nem került be a Mol részvényeseinek jegyzékébe, és ezért nem szavazhat a csütörtökre tervezett Mol-közgyűlésen.

ecoline.hu Gazdaság

BÉT: nagyot esett a Mol

Az öt százalék feletti mértékben gyengülő Mol rántotta le a BUX-ot április 21-én, kedden.

MTI Világ

"A Szurgut Mol-beli részvényvásárlása az EU elleni lépés"

A Szurgutnyeftyegaz orosz cég részvényvásárlása a Mol-ban az EU területére irányuló ellenséges lépés, jóllehet a moszkvai külügyminisztérium hétköznapi piaci tranzakciónak nevezte - írta szerdai elemzésében a Jamestown Alapítvány nevű washingtoni agytröszt.

MTI Gazdaság

A magyarok szerint a Szurgutnyeftyegaz a Gazprom strómanja

A Kommerszant című orosz gazdasági lap a címoldalán kezdődő cikkben számolt be hétfőn arról, hogy folytatódik a Szurgutnyeftyegaz Mol-részvásárlása körüli botrány, amennyiben a magyar politikusok új verzióval álltak elő a vásárlás okairól, és azt vélik látni mögötte, hogy Oroszország akadályozni akarja a Nabucco terv megvalósulását, amelynek a Mol is részese.