Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Hullámzó teljesítményt nyújtott a BUX kedden, s bár a mutató végül pluszban zárt, az elmúlt napokban szárnyaló Mol lendületét vesztette.
Kedden is erősen kezdett a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, két órára azonban elfogyott a lendület s meredek zuhanásba váltott az index. A mutató tavaly október közepe óta első ízben emelkedett 15 000 pont föl, azonban zárásra nem tudott ott maradni. Az index amely járt ma 2 százalékos pluszban is, néhány perccel zárás előtt már masszív mínuszban volt, s bár végül visszatért a hétfői záróérték fölé, a 15 000 már nem lett meg 14 983 ponton fejezte be a napot.
A vezető részvények közül az elmúlt napokban szárnyaló Mol korrigált nagyot. Eleinte úgy nézett ki, hogy a vártnál gyengébb gyorsjelentés sem kedvetleníti el a befektetőket, az olajipari cég papírjai ugyanis reggel még 14 500 forint környékén is jártak, ami bő 3 százalékos emelkedésnek felelt meg. A kurzus azonban már 11-re a tegnapi záróár alá süllyed, s egy nagy kötésnek köszönhetően egyszer még visszatért 14 000 fölé, tartósan már nem tudott ott maradni, s végül masszív, 3,6 százalékos mínuszban 13 450 forinton zárt.
Elfáradt nap végére az OTP és a Richter is: előbbi 3120-ról tért vissza kora délutánra a 3050 környékére, s végül éppen itt zárt (ez egyébként 2 százalékos növekedést jelent), míg utóbbi annak ellenére, hogy a 32 000-es szintnek is nekifutott, végül 31 350 forintra esett vissza, igaz még ez is jó 1 százalékos gyarapodást jelent. Nagyon jól tartotta magát ugyanakkor a Magyar Telekom, amely átlépte 600-as határt, s 3,7 százalékos pluszban 620 forinton búcsúzott a keddtől.
A budapesti börze forgalma kedden jelentősen meghaladta az idei 17,3 milliárdos átlagot, aminél ma csak az OTP papírokat nagyobb értékben adták vették. Kifejezetten magas forgalma volt a Molnak is: az olajipari cég ma ismét közel 10 milliárdig ment, s ilyen – a szintén kiugrónak számító hétfő kereskedés előtt – utoljára tavaly decemberben fordult elő.
Ecoline
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.