Esik a BUX, három százalékos mínuszban az OTP
A hétfői első másfél óra a negatív prognózisokat igazolta a BÉT-en (is).
A hétfői első másfél óra a negatív prognózisokat igazolta a BÉT-en (is).
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 449,10 pontos, 2,42 százalékos csökkenéssel, 18.071,42 ponton zárt pénteken.
A BUX másfél százalékkal esett pénteken kora délelőtt, miután az európai tőzsdékre megérkezett a korrekció. A vezető részvények közül egy sem akadt, amelyik emelkedni tudott volna.
A Mol és a Russznyefty (Russneft) megállapodott arról, hogy a közös tulajdonukban lévő, a nyugat-szibériai Zapadno-Malobalikszkoje olajmezőt működtető Zapadno-Malobalik (ZMB) cég gázturbinákat helyez üzembe, és az ezekkel termelt elektromos áramot a mező olajkitermelése során használja fel, illetve újabb fúrási programot indít.
A Mol Nyrt. folyamatosan egyeztet oroszországi olajpartnerével, a Russneftével (Russznyefty), s a tervek szerint a héten személyesen is találkoznak egymással a felek képviselői – erősítette meg Somlyai Dóra, a Mol magyarországi kommunikációs igazgatója szerdán.
A BUX csökkent szerda délelőtt, de nem az OTP miatt: a banki papír immár 4200 forinthoz közelít.
Meredek emelkedést hozott a csütörtök a Budapesti Értéktőzsdére, a reggel még szerény emelkedést mutató BUX a Wall Street-i nyitást követően szinte felrobbant.
A vezető európai indexeknél nagyobb mértékben esett a BUX kedden; a vezető részvények közül a Mol árfolyama csökkent a legnagyobb mértékben.
Az üzemanyag-forgalmazásban és a pénzügyi szektorban már érzik a válságot Horvátországban az ott működő magyar érdekeltségű cégek, a kereskedelemben azonban csak ezután számítanak gondokra a krízis miatt, ez derül ki az MTI által megkérdezett társaságok tájékoztatásából.
Továbbra is az optimizmus az úr Európában: azok a tőzsdék, amelyek tegnap nem döntöttek kilenc hónapos csúcsot, igyekszenek behozni a lemaradást.
A BUX emelkedett csütörtök kora délelőtt, a mutató egy százalékkal hízott. A legjobban a Mol szerepelt a blue chipek közül, a hangulat egész Európában optimistává vált.
Nem tudta áttörni a lokális júniusi csúcsot a BUX szerdán, amely az elmúlt napok szárnyalása után ma esni kezdett.
Az egyhetes rallyban kifáradt európai tőzsdék – köztük a budapesti börze – szerény mínuszt könyveltek el a szerdai kereskedés első óráiban.
Bár mínuszból indult, nap végére szép nyereséget hozott össze a BUX. A vezető részvények közül a Mol ment a legjobban, az OTP erősödését pedig egy 4000 forintos célár is segítette.
A kezdeti esés után emelkedett a BUX kedden délelőtt, a jó hangulat továbbra sem akarja elhagyni a tőzsdéket. Az OTP árfolyama 3500 forint fölé lendült.
Tovább emelkedett hétfőn a BUX, a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe alig több, mint 300 pontra van a 9 hónapos csúcsponttól.
A nyugat-szibériai Zapadno-Malobalikszkoje olajmezőt működtető, felerészt magyar, felerészt orosz tulajdonú vállalat (ZMB) igazgatótanácsa hétfőn megvizsgálja egy gázturbinás erőmű építésének lehetőségét, hogy ne vonják vissza tőle a kitermelési engedélyt, írta a Kommerszant című orosz lap hétfőn.
A Mol Nyrt. pénteken 7 552 874 darab "A" sorozatú saját részvényt vásárolt vissza egyenként 33,42 dollár értékben a BNP Paribas S.A.-val (BNP) kötött vételi opció alapján - közölte a magyar olaj- és gázipari vállalat pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A nyugati börzék fölfele indultak, míg keleten felemásan teljesítenek az indexek, de inkább esnek. Budapest gondolkodik, melyik irányt válassza.
Némileg korrigált a BUX csütörtökön: az elmúlt három napban majd 2000 pontot repeszt index csütörtökön enyhe mínuszban zárt.