Elszálltak a költségek, veszélybe kerülhet a NASA Hold-programja
Egy friss jelentés szerint 6 milliárd dollárral drágult meg a NASA megarakétájának fejlesztése, miközben a munkával már hat évet csúszik a szervezet.
Egy friss jelentés szerint 6 milliárd dollárral drágult meg a NASA megarakétájának fejlesztése, miközben a munkával már hat évet csúszik a szervezet.
Új műholdhálózatot állított munkába a NASA. A négy műhold a Csendes-óceán térségében figyeli az éghajlati adatokat, a segítségükkel gyakrabban juthatnak pontosabb adatokhoz a meteorológusok a hurrikánokról és tájfunokról.
A japán Ispace szeretett volna a világ első magánvállalata lenni, amelynek eszköze leszáll a Hold felszínén, ám a küldetés nem sikerült. Hamarosan újra megpróbálják.
A Lego ezúttal az ősi marsi élet után kutató Perseverance-t miniatürizálta, amit hamarosan bárki összeszerelhet.
A Perseverance többszáz képet készített a Marson a Jezero kráternél, ahol az élet nyomai után kutat. Az üledékes kőzetek most egy vadvizi folyamról árulkodnak.
Az Enceladuson, a Szaturnusz holdján keresnének az életre utaló jeleket egy robotkígyóval, aminek már egy prototípusa is elkészült.
Saját korábbi rekordját is megkétszerezve tudott elképesztő sebességgel adatot továbbítani a NASA TBIRD-műholdja, amellyel az amerikai űrhivatal a hagyományos rádióhullámokat váltó lézeres kommunikációt teszteli.
Még 2022 decemberében indult útnak az a miniatűr műhold, amely a tervek szerint a Hold déli pólusánál kutatott volna vízjég után. Az űrszonda azonban irányíthatatlanná vált.
A NASA ShadowCam egy olyan érzékeny eszköz, amely a Hold árnyékban lévő oldaláról is tiszta, részletgazdag képeket tud készíteni.
A számítások szerint a Hubble űrteleszkóp a 2030-as években belép, majd elég a Föld légkörében. A NASA mérnökei ezt akadályoznák meg.
Dimitrij Rogozin, az orosz Roszkoszmosz menesztett vezetője az összeesküvés-elméletek híveinek szeretett volna imponálni egy kicsit, ezért bedobta a régi konteót, miszerint az amerikai holdra szállás nem történt meg.
A NASA animációt készített a szupermasszív fekete lyukakról, összehasonlítva azokat a Naprendszerünk legnehezebb objektumával, a Nappal.
A NASA marsi helikoptere már 51-szer repült a vörös bolygó légkörében, ezzel abszolút rekorder. Az újabb emelkedés során egy fotót is készített a tájról.
Az amerikai Berkeley Egyetem két tudósa kiszámolta, milyen messze jutottak eddig a NASA űrszondái által sugárzott jelek, és azokra mikor érkezhet válasz az idegen civilizációktól.
A NASA mérnökei a Voyager–2 biztonsági rendszere által használt energia egy kis részét átirányították, így az űrszonda mind az öt tudományos műszere működőképes marad 2026-ig.
A jövőben űrhajók és egyéb űreszközök alkatrészeinek előállításához használhatják azt a 3D-nyomtatással készülő ötvözetet, ami csak rendkívül magas hőmérsékleten válik törékennyé
A NASA InSight szondája két olyan szeizmikus eseményt is rögzített, ami segített kiszámolni, mekkora lehet a bolygó magja, és azt is, hogy milyen lehet az összetétele.
A NASA tudósai szeretnének többet megtudni a Föld mágneses mezejének működéséről, ezért az azzal kapcsolatosan rögzített adatokat hanggá konvertálják.
Különleges esetnek lehettek fültanúi azok, akik követték a NASA keddi közvetítését két űrhajós űrsétájáról. Az adást egyszer csak egy argentin taxis kérdésre zavarta meg.
A NASA Tempo nevű űrszondája május végén, június elején kezdheti majd el mérni Észak-Amerika felett a légkör összetételét. Azt is kiderítheti, milyen hatással van a világszerte mindenhol alkalmazott műtrágya a légkörre.