Telefonon sürgette a finn elnök Orbánt a NATO-csatlakozásuk ratifikálására
A kormány nyújtotta be a svéd–finn csatlakozásról szóló előterjesztést az Országgyűlésnek, de a kormánypárti kétharmadnak mintha mégsem lenne sürgős a döntés.
A kormány nyújtotta be a svéd–finn csatlakozásról szóló előterjesztést az Országgyűlésnek, de a kormánypárti kétharmadnak mintha mégsem lenne sürgős a döntés.
A két ország még nem döntött.
A NATO főtitkára az amerikai félidős választásokra készülő republikánusoknak is üzent, akik azzal kezdtek kampányolni, hogy megvágják az Ukrajnának folyósított támogatásokat.
A norvég kémelhárítás letartóztatott egy egyetemi oktatót, akit azzal gyanúsítanak, hogy Oroszországnak kémkedett. Nemrég hasonló gyanúval hallgatták ki az MCC egyik vendégoktatóját a brit hatóságok.
A kormány nyújtotta be a két ország csatlakozási kérelmének ratifikálását célzó javaslatot, de az Országgyűlés nem siet dönteni róla. Az MSZP gyorsított volna a menetrenden, de a kormánypárti képviselők – köztük például a külügyi államtitkár, aki amúgy támogatásáról biztosította az ötletet – inkább a halogatást választották, már másodszorra.
Az úgynevezett Sárkány művelet során tíz katonai konvojt indítanak útnak, amelyek több mint 2000 kilométeres utat tesznek meg a franciaországi Mourmelon-le-Grande támaszponttól Nagysinkig.
Ellentétben a klasszikus nacionalizmussal, amely a nemzetet más nemzetekkel szemben határozta meg, Orbán a nemzeti identitást a belső ellenségekkel szemben építi fel. Amint azt minapi berlini látogatásán is igazolta, számára a „magyarság” határait nem más népek jelölik ki, hanem a hazai ellenzék. Vélemény.
Tobias Billström úgy fogalmazott: semmi jele, hogy ne kapnának pozitív választ Budapestről.
A NATO és Oroszország egyszerre tart hadgyakorlatot ezekben a napokban, október végén. Noha katonai elemzők nem tartják racionálisnak, hogy Putyin atomfegyvert vessen be, a NATO részéről egyértelművé tették, pár napon belül porig rombolnák a csapatait, ha ezt mégis megteszi.
Magyarország és Törökország a két olyan NATO-ország, ami még nem ratifikálta Finnország csatlakozását a szövetséghez.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint elképzelhetetlen, hogy a tagállamok ne tegyenek semmit, ha ellenséges nyomás alá kerülnek a jelölt országok.
A szavakban békepárti Orbán fegyverként használná a nemzeti konzultációt az unió ellen, amelyet – szemben Oroszországgal – minden bajok okozójának állít be.
Egyre komolyabb a készültség amiatt, hogy Oroszország esetleg az EU és a NATO tagállamainak kormányzati vagy fontos céges infrastruktúráját fogja támadni. A magyar állam próbál a védekezésben önálló tényező lenni, de ehhez kevés az ereje.
Az oroszokkal szembeni különutas magyar külpolitika, a török elnök felé tett gesztus vagy a Brüsszellel való alkudozás is magyarázat lehet arra, hogy Magyarország miért nem sieti el Finnország és Svédország NATO-csatlakozásának ratifikálását.
Eero Heinäluoma még a dátumát is tudja az aktusnak, szerinte ez október 24-én fog megtörténni.
John Bolton szerint Donald Trumpot nem fogják megválasztani elnöknek 2024-ben.
“A NATO nem részese a konfliktusnak, de továbbra is támogatjuk Ukrajnát, ameddig csak kell” - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a katonai szövetség védelmi miniszternek brüsszeli találkozója után.
Az oroszok az atomfenyegetéssel próbálják elrettenteni a NATO-t és más országokat az ukrajnai háborúban való részvételtől.
Három napon keresztül tárgyalnak a NATO védelmi miniszterei Brüsszelben, a téma szinte kizárólag az orosz–ukrán háború. A magyar kormány továbbra sem engedi a hivatalos tárgyalóasztalhoz az ukránokat, ezért egy informális vacsorán tárgyalnak Ukrajna védelmi miniszterével a szövetségesek.
A német és a francia vezetésnek a háború kezdetekor tett ígéreteiből jórészt semmi nem valósult meg. Változások ennek ellenére voltak az európai védelmi politikában, a hangsúly áttevődött nyugatról keletre. A történelmi pillanat adta lehetőséggel azonban nem mindenki tudott élni.
Az utóbbi hónapokban a szinte kizárólag csak védekező ukrán haderő újra támadásba lendült az Oroszországhoz tartozó kurszki térségben.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.
Senki sem gondolta, hogy Orbán Viktor szó szerint érti a repülőrajtot, és Indiába utazik.
Az eredetileg tervezettnél kisebb mértékben és csak később emelkednek az energiamegtakarítási kvóták.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.