NAV-botrány: hazugsággal vádolja Gulyást az MSZP
Az MSZP szerint hazudott a fideszes Gulyás Gergely, amikor azt állította, törvénysértő lenne, ha létrehoznák a parlamenti vizsgálóbizottságot az ezermilliárd forintos adócsalási vád feltárására.
Az MSZP szerint hazudott a fideszes Gulyás Gergely, amikor azt állította, törvénysértő lenne, ha létrehoznák a parlamenti vizsgálóbizottságot az ezermilliárd forintos adócsalási vád feltárására.
Az Országgyűlésről szóló törvénybe éppen a szocialisták javaslatára került be az a passzus, ami alapján a Fidesz szerint nem lehet kivizsgálni Horváth András volt NAV-munkatárs állításait – mondta Gulyás Gergely. Szerinte két kizáró oka is van annak, hogy parlamenti vizsgálóbizottság jöjjön létre NAV-ügyben.
A CBA határozottan visszautasítja az Együtt–PM-nek a céggel, illetve partnereivel szemben megfogalmazott, "rosszindulatú, minden alapot nélkülöző" feltételezéseit, és rágalmazás miatt feljelentést tesz a szövetséggel szemben – mondta az üzletlánc kommunikációs vezetője kedden.
Korábban eljárás indult egy, a CBA-hoz köthető cég ellen 3,5 milliárd forintos áfacsalás miatt. Az ott megismert "modell kísértetiesen hasonlít" a Horváth András volt NAV-munkatárs által ismertetett adócsalási módszerhez – mondta Juhász Péter, az Együtt–PM társelnöke.
Az MSZP a választóik miatt nem hajlandó egy íven szerepelni a Jobbikkal, emiatt az LMP egy külön, piros színű papíron gyűjti a szocialisták aláírását. A Fidesz továbbra is kitart amellett, az áfacsalási ügy az ügyészségre és nem egy parlamenti vizsgálóbizottságra tartozik.
Szili Katalin és Ivády Gábor független országgyűlési képviselők országgyűlési határozati javaslatban kezdeményezik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrző rendszerének felülvizsgálatát.
Tavaly MSZP-s képviselők egy olyan módosító indítványt nyújtottak be, amelyben egyebek mellett azt kezdeményezték: országgyűlési vizsgálóbizottság ne vizsgálhasson olyan ügyet, amely folyamatban lévő büntetőeljárás tárgya
Az LMP piros és fehér íven is gyűjti az aláírásokat a NAV-ról szóló terhelő állítások kivizsgálására hivatott bizottság felállításáért. Van jobbikos és gyurcsányos ív is.
Az MSZP a gazdasági bizottságban vizsgáltatná Horváth András volt adóellenőr NAV-ot érintő állításait. A kormánypárti delegáltak azonban leszavazták az ötletet - mondta Kovács Tibor szocialista politikus.
A DK-sok csatlakoznak az LMP aláírásgyűjtési kezdeményezéséhez. Jobbikosoktól nem kérnek aláírást, de a volt jobbikosok támogatását elfogadják - mondta Molnár Csaba.
Éppen azt a működési modellt követhették a korábban őrizetbe vett, állítólagos CBA-közeli áfacsalók, amelyről a NAV-os botrányt kirobbantó Horváth András beszélt – közölte az Átlátszó.
Ismét trükkös módon kerül meg egy maga alkotta szabályt a Fidesz, hogy még jobban felpörgesse a parlamenti munkát. Egy másik ügynek, a földvisszaszerző inkviziciónak viszont harmadjára kell nekifutni, hiszen eddig kétszer is elnapoták. Két év után leporolja az Országgyűlés a népszavazásokról szóló törvényt, talán megunták, hogy már a seggnyalásról is népszavazást szeretne valaki. Jön a választók törvényes utaztatása, 70 éves koruk után is ítélkezhetnek az alkotmánybírók, és a Nemzet Művésze lesz egy cirkuszosból is.
Kitálalt a NAV újabb munkatársa, aki jelenleg is a hatóságnál dolgozik. Tőle korábban már közölt egy levelet az Átlátszó, szerda este Skype-on is lehetett vele beszélni. Azt mondta, az a cél, hogy minél több kollégát rávegyenek arra, hogy borítsanak.
Hiába lenne a parlament egyik alapvető feladata a kormány ellenőrzése, ennek intézményei csak addig működtek, ameddig az előző kormány viselt dolgait kellett vizsgálni. Kormánypárti közöny vagy obstrukció miatt mára fantomizálódtak az ellenőrző albizottságok, egy eseti vizsgálóbizottság érdekében pedig hiába áll össze az ellenzék. A magyarázat néha az, hogy a botrányos ügyek kivizsgálása az ügyészség dolga, máskor viszont még magyarázat sincs.