Nem kizárt, hogy a Holdon valamikor élet lehetett
A Londoni Egyetem kutatói szerint két olyan alkalom is volt, amikor az égitest felszíne legalább átmenetileg élhető lehetett az egyszerű életformák számára.
A Londoni Egyetem kutatói szerint két olyan alkalom is volt, amikor az égitest felszíne legalább átmenetileg élhető lehetett az egyszerű életformák számára.
Az Európai Űrügynökség kiadta Tejútrendszerünk eddigi legnagyobb 3D-s térképét, több mint 1,7 milliárd csillag kapott benne helyet.
Egy egykor a Naprendszerben keringő, elveszett bolygóról származhat a tíz éve a Földre hullott, gyémántokat rejtő Almahata Sitta meteorit.
Több mint egytucat bolygót és holdat nézhetünk meg akár közvetlen közelről is. Az indulásnál azonban volt egy kis gikszer.
Megtalálták a Naprendszer tizedik bolygóját?
A Naprendszerről szerzett ismeretek alapján egy illusztrátor különleges képeket készített: bemutatta, hogy milyennek látnánk a Napot, ha más bolygókon lennénk.
A törpebolygót a Neptunusz túloldalán szúrta ki egy nemzetközi kutatócsoport: a 700 kilométer átmérőjű bolygó kisebb, mint a Pluto, de lényegesen nagyobb, mint bármely más égitest ebben a régióban.
A NASA mérnökének kreatív videójával végre el tudjuk képzelni, hogy a Naprendszerben milyen távolságok is vannak.
A NASA május 4-én adta közre az alábbi képet, amelyet a Mars Reconnaissance Orbiter amerikai Mars-kutató űrszonda Nagy Felbontású Képalkotó Tudományos Kísérlet nevű kamerája készített még februárban a vörös bolygó Nili Fossae térségről. A térség a Mars egyik legszínesebb – a képen éppen kéklő – régiója, az Isidis Planitia nevű terület északnyugati peremén húzódik. A Mars színeit sok helyen homogenizálja a por és a regolit, de itt a felszín alatti kőzetek jól feltárulnak, kivéve azokon a pontokon, ahol homokdűnék helyezkednek el.
Se nem üstökös, se nem aszteroida. Meg kellett volna sülnie a Nap közelében, de talán azért élhette túl az utazást, mert a Földből származik, így bolygónk keletkezéséről is árulkodó lehet.
Különös elmélettel állt elő egy nyugdíjas asztrofizikus: szerinte van egy kilencedik bolygó a Naprendszerben, és ez lök üstökösöket a Föld felé 27 millió évente. Ilyenkor az üstökösök becsapódnak a Földbe és tömeges kihalások következnek be.
Valószínűleg létezik egy kilencedik bolygó a Naprendszerben amerikai csillagászok szerint. A titokzatos bolygó, ha létezik, mintegy húszszor távolabb keringhet a Naptól, mint a Föld.
A Naprendszerben létezhet egy kilencedik bolygó, amely tízszer nagyobb a Földnél és a Neptunuszon túl kering - közölték amerikai csillagászok az Astronomical Journal című folyóiratban szerdán megjelent tanulmányukban.
A Cet csillagképben található naprendszerben a tudósok leírása szerint a Jupiterhez hasonló bolygó a Jupiteréhez hasonló pályán kering egy Naphoz hasonló csillag – a HIP 11915 – körül, ugyanolyan távolságra, mint a Naprendszerben.
9 és fél évig utazott New Horizons szonda, hogy végre elérje a naprendszer legtávolabbi "bolygóját", a Plútót. Szerda este egyedülálló, új felvételek láthatnak napvilágot a távoli törpebolygóról.