Az európai szélsőjobboldal Orbán kivételével nincs elragadtatva attól, ahogy Donald Trump Ukrajnával viselkedik
Míg Orbán Viktor az orosz álláspontot hangoztatja, a nagyobb játékosok bírálják az amerikai vezetést.
Míg Orbán Viktor az orosz álláspontot hangoztatja, a nagyobb játékosok bírálják az amerikai vezetést.
Donald Trump diktátornak nevezte az ukrán elnököt, az amerikai vezető brit szövetségese, Nigel Farage pedig most azt mondja, „nem szabad szó szerint venni” Trumpot.
A kormányzó Munkáspárt lejtmenetben van, és a torykra is kevesebben szavaznának, mint az előző felmérés idején.
A parlamentbe jutása után alig hét évvel a brit konzervatívok élére került Kemi Badenoch nem bánja, hogy provokatív személyiség.
Elon Musk azután ment neki Nigel Farage-nak, a Reform UK alapítójának, hogy utóbbi kijelentette: nem ért egyet a szélsőjobbos aktivista, Tommy Robinson támogatásával.
Fülkeforradalom vagy törvényszerű változás jön egy jól működő társadalomban? Mit rombolt le 14 év tory kormányzása és hogyan tervezi újraépíteni Keir Starmer? Fontos-e a Brexit kérdése a briteknek? Mit csinál itt még mindig Nigel Farage? Mit ad hozzá a nemzetközi közösséghez egy jól működő Egyesült Királyság? Erről beszéltünk közéleti podcastunkban a brit választás előtt.
Lehet tehát a rendpárti Nigel Farage-on röhögni, amint a brüsszeli rendőrökkel szemben hörög és a szabadságjogait követeli, de érdemes észben tartani, hogy a közepesen épelméjű nem magyar szemlélő számára Orbán Viktor ugyanilyen gonosz bohócként szolgál, írja szerzőnk, Papp Réka Kinga.
Egy brüsszeli civil szervezet karolta fel a nemzeti konzervatívok ügyét, és megtámadta a bíróságon a konferencia megtiltásáról szóló határozatot: a bíróság helyt adott a keresetnek, a belga alkotmányban foglalt szabad gyülekezés jogára hivatkozva.
Igyekeznek menteni a kárt, miután a NatWest vezetője kiadta az információt a médiának, hogy megszüntették Nigel Farage számláját.
A briteknek vagy a brit politikai elitnek lesz több félnivalója, ha visszatér Boris Johnson, aki a hétvégén jelentette be a lemondását? A Covid-bulikba belebukott politikus kritikusai szerint képtelen vezetni egy országot, hívei szerint legalább a céljai és a karizmája megvan hozzá – egy biztos: fogunk még hallani róla.
A politikus a Konzervatív Pártot okolja, amiért az nem használta ki az EU-ból távozás előnyeit.
A volt amerikai elnököt meglepte, hogy a herceget meghívták a koronázásra.
Néhány perc járt a dzsemborizó konzervatívoknak Mr. Brexitből.
Magyarországot nem fenyegeti a kilépés az Európai Unióból, az euroszkeptikus narratívák ellenére még a Fidesz-táborban is egyetértés van a tagságról, Orbán Viktorral az élen. Volner János új unióellenes pártja közelébe sem érhet brit múzsájának, legfeljebb a kormánypárt lakmuszpapírja lehet.
A brit miniszterelnök nem ért egyet Donald Trumppal, akinek nem tetszik a kilépési megállapodás.