Új tagországokkal bővül az OECD
A Nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jóváhagyta Izrael, Észtország és Szlovénia felvételét - tette közzé hétfőn az izraeli pénzügyminisztérium.
A Nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jóváhagyta Izrael, Észtország és Szlovénia felvételét - tette közzé hétfőn az izraeli pénzügyminisztérium.
Az OECD-ben csökkent a munkanélküliség januárban, elsősorban azért, mert mérséklődött a munkanélküliség az Egyesült Államokban és Japánban - közölte a párizsi székhelyű szervezet hétfőn.
A fejlett országokat tömörítő OECD tagjává válhat az idén Izrael. Gazdasága stabilabb, mint számos tagállamé, ám bizonyos ismérvek alapján számítva a sereghajtók között lenne az elitklub szegénységi listáján.
Chile 2010. január 11-én teljes jogú tagjává válik a tagállamok gazdasági, kereskedelmi és pénzügyi tevékenységét összehangoló Gazdasági és Együttműködési Szervezetnek (OECD). Magyarország számára ezzel új, kedvező piaci lehetőségek nyílhatnak meg Latin-Amerikában – áll a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) közleményében.
A harminc országot tömörítő OECD adatai szerint a tagállamokban a GDP-arányos adóteher tavaly 0,6 százalékponttal, 35,2 százalékra csökkent, és a trend az előzetes becslések szerint az idén is változatlan maradt. A kivételek közé tartozik Magyarország.
Kikerült a recesszióból a világ vezető gazdaságait tömörítő OECD a harmadik negyedévben, miután együttes bruttó hazai termékük (GDP) először nőtt 2008 első három hónapja óta.
A Magyarországot különösen sújtó gazdasági válságban elsődleges a szembenézés és annak tisztázása, hogyan jutott a kialakult helyzetbe az ország, mert ennek megértése nélkül lehetetlen a válságból kilábalni – hangsúlyozta Bajnai Gordon a magyar gazdaságról tartott helyzetismertetésében a Gazdasági Fejlesztési és Együttműködési Szervezet (OECD) nagyköveti tanácsának hétfői rendkívüli ülésén.
Az OECD szerint a vezető ipari országokban jövőre a második világháború utáni csúcsra jut a munkanélküliség: a szervezet tagállamainak átlaga megközelíti majd a 10 százalékot. Ez azt jelenti, hogy összesen mintegy 57 millióan lesznek állás nélkül a jövő év második felében az OECD tagországokban, a szervezet mostani becslése szerint.