Új tagországokkal bővül az OECD
A Nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jóváhagyta Izrael, Észtország és Szlovénia felvételét - tette közzé hétfőn az izraeli pénzügyminisztérium.
A Nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jóváhagyta Izrael, Észtország és Szlovénia felvételét - tette közzé hétfőn az izraeli pénzügyminisztérium.
A fejlett országok együttes bruttó hazai összterméke 2007 első negyedéve óta a legnagyobb ütemben növekedett 2009 negyedik negyedévében.
A fejlett országokat tömörítő OECD tagjává válhat az idén Izrael. Gazdasága stabilabb, mint számos tagállamé, ám bizonyos ismérvek alapján számítva a sereghajtók között lenne az elitklub szegénységi listáján.
Chile 2010. január 11-én teljes jogú tagjává válik a tagállamok gazdasági, kereskedelmi és pénzügyi tevékenységét összehangoló Gazdasági és Együttműködési Szervezetnek (OECD). Magyarország számára ezzel új, kedvező piaci lehetőségek nyílhatnak meg Latin-Amerikában – áll a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) közleményében.
Kikerült a recesszióból a világ vezető gazdaságait tömörítő OECD a harmadik negyedévben, miután együttes bruttó hazai termékük (GDP) először nőtt 2008 első három hónapja óta.
Lefelé módosította a Magyarország hazai össztermékének (GDP) idei alakulására vonatkozó előrejelzését csütörtökön megjelent elemzésében a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), 2010-re viszont a korábban becsültnél kisebb visszaesést valószínűsít.
A harmadik negyedévben megindult a kilábalás az utóbbi évtizedek legmélyebb válságából, de a 2008-as szintet csak 2011-ben éri majd el a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagjainak gazdasága a szervezet csütörtökön megjelent elemzése szerint.