Melyik OECD-országban a legnagyobb a munkanélküliség?
Először csökkentek a bruttó keresetek Németországban 1949 óta
Németországban tavaly első ízben csökkentek a bruttó keresetek a válság miatt a szövetségi köztársaság 1949-es megalakulása óta.
2006 óta most bocsátanák el a legkevesebb alkalmazottat Amerikában
2006 júliusa óta legalacsonyabb szintre estek februárban az amerikai cégek tervezett elbocsátásai: a vállalatok összesen 42 090 fős létszámcsökkentést terveztek múlt hónapban, ez a 2006 júliusi 37 178 óta a legalacsonyabb szám, és egyértelműen jelzi az amerikai munkaerőpiac kilábalását a válságból.
8,3 százalékra nőtt a munkanélküliség Romániában
Romániában az elmúlt hét évben a legmagasabb szintre, 8,3 százalékra nőtt a munkanélküliség februárban - közölte román munkaerő-elosztó hivatal. Legutóbb 2003-ban regisztráltak ennél magasabb munkanélküliséget, akkor az állástalanok aránya elérte a 8,6 százalékot.
Rekord szintre emelkedett a munkanélküliség Franciaországban
Meghaladta a 10 százalékot a francia aktív lakosság körében a munkanélküliségi ráta 2009 negyedik negyedévében, s ezzel elérte a tíz évvel ezelőtti rekordszintet - derül ki a francia statisztikai hivatal (INSEE) csütörtökön nyilvánosságra hozott adataiból.
13 százalékra nőtt a munkanélküliség Lengyelországban
Lengyelországban 13 százalékra nőtt a munkanélküliség februárban a januári 12,7 százalékról - tette közzé csütörtökön a munkaügyi minisztérium. Tavaly decemberben 11,9 százalék volt a ráta.