60-70 milliárdos büntetéssel számol a kormány a négyes metró miatt
A költségvetésnek kell helyt állnia a 4-es metróval kapcsolatos korrupciós botrány miatt.
A költségvetésnek kell helyt állnia a 4-es metróval kapcsolatos korrupciós botrány miatt.
A Fővárosi Közgyűlés szerdán elfogadta a 4-es metró korrupcióját vizsgáló munkacsoport jelentését, amely az akkor kormányzó és Budapestet irányító MSZP–SZDSZ-t nevezi meg felelősként az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által feltárt szabálytalanságokért. Demszky Gábor volt főpolgármester egy nyomozást megszüntető rendőrségi határozattal válaszolt a közgyűlési döntésre.
A DBR Metró Projekt Igazgatóság 2007-ben és 2008-ban is javasolta a 4-es metró beruházásának leállítását – közölte Balogh Árpád, az igazgatóság volt vezetője a metrókorrupciót vizsgáló fővárosi munkacsoport hétfői ülésén.
Nem tud arról Aba Botond, a BKV korábbi vezére, hogy bárkit korrumpáltak volna a 4-es metró beruházása során. Azt mondta, kész vagyonosodási vizsgálatot indítani maga és a családtagjai ellen.
Hat olyan jelentést kérnek ki az Európai Csalás Elleni Hivataltól (OLAF), amelyekben a magyar ügyészség korábban vizsgálatot folytatott, de azokat vádemelés nélkül lezárta.
A Fidesz parlamenti írásbeli kérdésben kér tájékoztatást Polt Péter legfőbb ügyésztől, hogy hol tart a 4-es metró ügyében indult nyomozás, továbbá van-e már nyoma az ott eltűnt pénzeknek.
A volt miniszterelnök az Országgyűlés gazdasági bizottságának meghallgatásán szólalt meg.
Elhibázott beruházásnak nevezte a főpolgármester a 4-es metró beruházást, amely hibás, kedvezőtlen szerződésekre épült.
A főváros elkészítette véleményét az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF) a budapesti 4-es metró beruházásáról szóló jelentéséről: olyan javaslatokat igyekeztek tenni, amelyekkel a kormány csökkenteni tudja a visszafizetési kötelezettségeket - közölte Tarlós István főpolgármester.
Tarlós István nem hiszi, hogy a volt szabad demokrata főpolgármester, Demszky Gábor komolyan vehető a 4-es metró ügyében, mert – mint a Klubrádió keddi adásában kijelentette – "naponta ellentmond magának".
Budapest felfüggeszti a 4-es metró beruházására 2010 előtt kötött szerződéseik alapján minden gyanúba keveredett cég felé az utalást – írta Tarlós István főpolgármesterre hivatkozva a hétfői Magyar Nemzet.
Kucsák László fideszes országgyűlési képviselő parlamenti írásbeli kérdésben kéri Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy tájékoztassa a közvéleményt a 4-es metró korrupciógyanús beruházásának részleteiről és következményeiről.
Némi politikai pávatánc után a kormány nyilvánosságra hozta az Európai Csalásellenes Hivatalnak (OLAF) a 4-es metró beruházásáról készült jelentését. Az igazság kiderítése még hátravan.
Semmi köze nincs és nem is volt a metróügyhöz - mondta Puch László volt MSZP-s pénztárnok az ATV-nek, szerinte ez az OLAF-jelentésből is kiderül.
Ügyvédje korábban azt mondta, ott lesz az ülésen.
A volt főpolgármester szerint Gulyás László nem bujkál, csak nem sikerült elérni őt.
Nemzetközi és európai elfogatóparanccsal keresik Gulyás Lászlót, a 4-es metró beruházásáért felelős DBR Metró Projektigazgatóság volt vezetőjét – állította a Magyar Nemzet.
Mivel az OLAF-jelentés szerint az adott időszak kormányai nem felelősek a 4-es metrós visszaélésekért, ezért Gyurcsány el sem megy a parlamenti bizottsági ülésre.
A főpolgármester szerint egyetlen ügy van a jelentésben, ami a 2010 utáni érához kapcsolódik: ez egy közbeszerzés megkerülése, amikor ellenőrző mérnöknek a BKK Közutat nevezték ki.
Demszky Gábor volt szabad demokrata főpolgármester várhatóan elmegy a 4-es metró körüli korrupciógyanút vizsgáló parlamenti bizottság ülésére, mert nincs takargatnivalója – nyilatkozta a politikus ügyvédje a Magyar Nemzetnek.