Az OTP-nél van a magyar államadósság csaknem 10 százaléka
Az OTP mellett a Magyar Bankholdingnak, az Unicreditnek és a K&H Banknak lehet még ezer milliárd forint feletti állampapír-állománya.
Az OTP mellett a Magyar Bankholdingnak, az Unicreditnek és a K&H Banknak lehet még ezer milliárd forint feletti állampapír-állománya.
Arra panaszkodik az OTP, hogy a különadót a 2021-es eredmény alapján számolják ki, pedig 2022-ben már súlyos veszteségeket szenvednek el.
Az Equilor számításai alapján a legnagyobb extraterhet a Mol-nak kell majd fizetnie.
Az OTP bank elnök-vezérigazgatója elhibázottnak tartaná hosszú távon fenntartani az árstopot, és azt mondja, „van kifogása” a mostani kormány ellen is. Nem érti, miért ne lehetne a fia az OTP következő igazgatója.
Az OTP első embere elmondta, a válságból való kilábalás feltétele, a háború lezárásán felül, hogy a magyar kormánynak meg kell állapodnia az Európai Unióval.
Nem áll meg, de lassít az OTP a jelenlegi gazdasági helyzetben. Az ukrajnai és az orosz leány a bankcsoport stabilitását nem veszélyeztetik, de a jövedelmezőségét igen. A veszteségek miatt egy kormányzati különadó különösen fájna, de a bank „eddig valahogy mindig eszébe jutott a kormánynak” ilyenkor – mondta Csányi Sándor, aki 30 éve vezeti a pénzintézetet elnök-vezérigazgatóként.
Nincs megállás, sorban jelentik be a bankok, hogy felfüggesztik a zöld hitelek kölcsönkérelmeinek befogadását. Az Unicredit és az Erste után így tett a CIB és az OTP is. Az ok minden esetben ugyanaz: fogyóban a jegybanki keret, és a már megkötött szerződések, valamint beérkezett igénylések alapján a bankok behúzták a féket, nehogy túlfussanak.
Csányi Sándor fia állítja, hogy nem kivételeznek vele az apja vezette bankban, bárki megbukhat, ettől őt sem védi meg pusztán a neve. Attól tart, hogy egész Európában súlyos gazdasági visszaesést okoz a háború, és megjósolni sem meri, mivel járna, ha az oroszok leválnának az internetről. HVG-portré.
Azt "teljes mértékben" alárendelik a nemzetközi szankcióknak. Az ukrajnai leánybankot működtetik tovább, emellett adományokkal és menekültek elszállásolásával járulnak hozzá a válsághelyzet kezeléséhez.
Ötödik alkalommal indult el az OTP Startup Booster Program, melynek keretében a bank az üzleti igények feltérképezésétől egészen a megoldás éles bevezetéséig kíséri a kiválasztott startupokat. A vállalat ezúttal is célorientált, üzleti fókuszú együttműködést, pilot projekteket tervez megvalósítani a sikeres pályázókkal. A már validált termékkel rendelkező, vagy intenzív növekedési fázisban lévő startupok jelentkezését április 11-ig várja a hitelintézet.
Szerdán tízezer forint alá is benézett az OTP részvényárfolyama a BÉT-en. Utoljára jó másfél éve jegyezték ilyen alacsony értéken a jelentős orosz és ukrán kitettséggel rendelkező nagybank papírjait.
Az OTP elemzői szerint az év eleji hétszázalékos árindex decemberre négy százalék alá is csökkenhet.
A legnagyobb külföldi tulajdonrész az OTP-ben a Rahimkulov családé, a magyarok közül a Molnál van a legtöbb OTP-részvény.
88 százalékot szerezhet a médiavállalatban Pedro Vargas David cége, aki a 4iG igazgatósági tagja.
Ha csökken az átmenő forgalom a kerületekben, azok egyszerre élhetőbbé is válnak ezáltal.