OTP-fiókokat is érint az ukrán válság
Nehéz helyzetbe került az OTP Ukrajnában, ahol a Krímben és a polgárháború sújtotta Kelet-Ukrajnában is alig tudnak tovább működni a bankfiókjai.
Nehéz helyzetbe került az OTP Ukrajnában, ahol a Krímben és a polgárháború sújtotta Kelet-Ukrajnában is alig tudnak tovább működni a bankfiókjai.
Visszatért a Molhoz a korábban az OTP-nek kölcsönzött 371 301 darab saját törzsrészvény, az olajtársaság a összes saját részvényét nem vagyoni hozzájárulásként rendelkezésre bocsátotta a 100 százalékos tulajdonában lévő Mol Investment Kft. alapításához.
Formai okokból utasította vissza a bíróság az OTP csoporthoz tartó cégek kereseteit. Az OTP az Alkotmánybíróságra viszi az ügyet.
Visszatért a gazdasági hidegháború, Argentína csődbe ment, Csányi Sándor nekiment a kormánynak, a nemzeti fejlesztési minisztert pedig már egyszerre szorongatja a Magyar Nemzet és a Népszabadság. Mi jöhet még? Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val.
Portugáloktól veszi meg 39 millió euróért a romániai Millennium Bankot az OTP Bank Romania.
Többe kerül az elfogadott devizahiteles törvény az OTP-nek a vártnál, és a bank élni kíván perindítási jogával az egyoldalú szerződésmódosítást tartalmazó szerződési feltétel tisztességessége bizonyítására. Ez jelent meg abban a tájékoztatóban, amit a pénzintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján tett közzé.
Újabb magyar devizahiteles ügy érkezett az Európai Bíróságra, és egy eddig nem vizsgált problémát vet fel. Egy uniós irányelv szerint lehetséges, hogy a bankoknak meg kellett volna győződniük az adósok pénzügyi ismereteiről és tapasztalatairól, és figyelmeztetniük kellett volna őket, ha nem tartotta őket megfelelőnek.
A nagypapírok közül a Magyar Telekom és az OTP zárta emelkedéssel az első félévet. A másik két nagy részvény, a Mol és a Richter mínuszban zárta a félévet.
Michnai András 1528 darab részvényétől vált meg.
Százmilliárdot bukhatnak a bankok a Kásler-döntés miatt az államkapitalista Magyarországon, ahol félmillió ügyfelét verte át egy szolgáltató, és ahol a csökkenő sörfogyasztás, a reklámadó miatt elsötétített képernyők valamint a továbbra is bóvli kategóriás hitelminősítői besorolás is belefér egyetlen hétbe. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Ha az árfolyamrés semmis, és a vételi és eladási árfolyamok helyett az MNB hivatalos árfolyamát kell használni visszamenőlegesen is – ahogyan azt a Kúria a Kásler üggyel kapcsolatos ítéletében kimondta –, akkor, ha ez érvényessé válik az összes lakossági devizahitelre, két nagy pofont kaphatnak a bankok – írja a portfolio.hu.
A Kúria a közismertté vált Kásler-ügyben kimondta: az érintett devizahitelszerződésben az árfolyamrést előíró szerződési pontok érvénytelenek. A szerződés viszont ettől még nem lesz érvénytelen, hanem kijavítják. Fontos eleme a történetnek, hogy ez nem minden szerződésre érvényes döntés, az árfolyamrés visszafizetésével legfeljebb pár tízezer forinthoz juthat egy adós, és külön kell perelnie érte a bankját. Június közepén jön a jogegységi határozat, amelyben egységesíthetik az árfolyamrés bírósági megítélését, és döntenek az egyoldalú szerződésmódosítások kérdéséről is.
Belehúztak a SZÉP kártyák birtokosai a múlt hétvégén: alig hagytak pénzt számláikon a 2012-es keretből. Idén május 31-ig lehetett ugyanis felhasználni a munkáltatók által 2012-ben utalt összeget, a kártyatulajdonosok pedig rohantak is a költőhelyekre az utolsó napokban.
Nem vesztek össze, csak nem beszélnek – mondta Csányi Sándorról Bige László, az ország második leggazdagabb embere. A gazdaságpolitikán sürgősen változtatni kellene a milliárdos szerint, és fel kellene hagyni a szabadrablással.