Csörög a kassza a taxisoknál, miután kinyírták az Ubert
De jön az online kassza, amivel még meggyűlhet a bajuk.
De jön az online kassza, amivel még meggyűlhet a bajuk.
A családi vállalkozások kétharmada megbízhatóbb egy átlagos hazai cégnél, 15 százalékuk pedig kiemelkedő megbízhatósági szempontból
Az új alapítású cégek 80 százaléka korábbi cégekhez köthető. Jelenleg 670 olyan magánszemély van Magyarországon, aki tíznél több céget irányít és nem ritkák a több száz elemű cégbirodalmak sem
Pedig úgy tűnt a honi cégvilág fellélegezhet, és ha nem is a közeljövőben alapítják a legtöbb új vállalkozást, de legalább a cégtörlési hullám leáll. De nem így történt.
Bár az építőipar termelése még mindig csökken, pislákol a fény az alagút végén, mert a megrendelések szám elkezdett emelkedni. A legnagyobb mumusa a szektornak továbbra is a munkaerőhiány, amit azonban egyelőre nem sikerül hathatósan kezelni.
Tíz cégnél van a szektor összes árbevételének 75 százaléka.
Minden idők egyik leggyengébb hónapja volt 2016 júliusa cégalapítások szempontjából.
Hazánkban mintegy 250 török tulajdonosi hátterű cég működik; 1500 főnél is több alkalmazottal, és csak Törökországba több mint 30 milliárd forintos exportpotenciállal. Noha a kapcsolati mutatók egyik oldalról sem kimagaslók, a puccs után beindított folyamatok változtathatnak a két ország közti, jelenlegi gazdasági kapcsolatokon.
Több mint 13 ezer új céget alapítottak 2016 első félévében, ami 7,6 százalékos növekedés az előző évihez képest, de közben közel 25 ezren húzták le a rolót.
Míg 2013-ban 605 ezer cég működött Magyarországon, ma már csak 550 ezer. Az ez idő alatt megszűnt cégek többsége csak papíron létezett. De még mindig messze vagyunk az egészséges cégstruktúrától. Ráadásul a cégalapítási kedv továbbra is minimálisnak mondható.
A német és osztrák cégek száma 15 százalékkal csökkent, de legalább az ukrán vállalkozásoké 40 százalékkal nőtt. Ám a tapasztalat szerint, az ukrán kapcsolatú cégek jelentős része a cégtemetés egyik „szürke” formája.
Több felmérés is azt állítja, hogy a magyar vállalkozások kimondottan pozitívan néznek a jövő felé. Most ezt megcáfolhatja vagy megerősítheti.
Rekodot döntött a megszűnő cégek száma az Opten adatbázisa szerint áprilisban. Egy hónap alatt ugyanis 5327 vállalkozás szűnt meg Magyarországon.
Bár csökkent a megszűnő építőipari vállalkozások száma, az ágazat még nem lélegezhet fel, és ez látszik is, mert egyelőre alig mernek új céget alapítani. Mintha a vállalkozók nem éreznék a fellendülést.
Miután a kft.-k haladékot kaptak a kötelező tőkeemelés alól, kezd stabilizálódni a cégvilág, az első negyedévben jelentősen kevesebb vállalkozás szűnt meg, mint egy éve ilyenkor.
Februárban több vállalkozás szűnt meg, mint egy évvel korábban, ugyanakkor ez kevesebb, mint az elmúlt félév havi átlaga.
Nem annyira impulzívak, hosszabb távra terveznek, jobban becsülik munkatársaikat és összességében megbízhatóbbnak tűnnek a női cégvezetők, illetve azok a cégek, ahol a felső vezetésnek van női tagja is. Ennek ellenére csökken a nők szerepe a magyar cégvilágban.
Csökkenni látszik végre a riasztóan magas cégmegszűnési ráta, ám mindent boríthat a kft.-k kötelező feltőkésítése.
Az Opten céginformációs szolgáltató az ötödik évükre 100 millió forintnál nagyobb árbevételt elérők cégek tulajdonosainak életkoráról gyűjtött adatokat, hogy kiderítse: a huszonéves startupperek, vagy a sokat látott veteránok dominálnak a sikeres cégek élén.
A bányászat az egyik legjobban fizető szektor ma Magyarországon, míg a vendéglátásban vannak a legrosszabbul fizető állások, ráadásul ez utóbbi lehet a legfeketébb ágazat is.