Az IMF-ügy a halottakat is életre kelti
Többek közt azért volt jó húzás a kormány részéről bejelenteni, hogy mégis csak tárgyalnának az IMF-fel, mert még a...
Többek közt azért volt jó húzás a kormány részéről bejelenteni, hogy mégis csak tárgyalnának az IMF-fel, mert még a...
Matolcsy György pontos politikai elemzőnek bizonyult, amikor pár hete kijelentette, hogy „az IMF-hez való visszatérés egyértelműen a gyengeség jele volna” - írja Török Gábor politikai elemző blogján.
Ígéretét megszegve kezdett hiteltárgyalásokba a kormány a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) a Jobbik értékelése szerint. A kormány elnevezése szerint "új tipusú együttműködésről" tárgyalnak a szervezettel.
A lakosság 72 százaléka szerint inkább rossz irányba mennek a dolgok, és mindössze 7,4 százalék bízik a magyar útban, azaz abban, hogy a nemzetközi folyamatoktól függetlenül is javulhat a magyar gazdaság helyzete - ez áll a Policy Agenda által készített reprezentatív kutatásban.
Az Orbán-kormány által meghirdetett gazdasági szabadságharc gyakorlatilag értelmetlen, a függetlenségre való törekvés mögött valójába üres hatalmi harc húzódik - erről Tamás Gáspár Miklós filozófus beszélt az ATV-ben.
Az oktatás, a tudomány, a kultúra és a szociális ügyek területére kiterjedő együttműködési megállapodást írt alá Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter és Irina Bokova, az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) főigazgatója.
A politikában mindig van, lehet más irány, a kérdés csak az, hogy érdemes-e arra indulni - írja a kormány gazdaságpolitikájáról szóló bejegyzésében Török Gábor politikai elemző. A kérdés az, hogy megérte-e a kormánynak ezt az irányt választani.
Orbán Viktor előtt három lehetőség áll, de ő egyelőre nem tudja, mit csináljon. A parlamentben még erősnek érzik magukat, de azon túl egyre inkább szégyen a Fideszt támogatni - írja Facebook-oldalán Gyurcsány Ferenc volt kormányfő.
Az elmúlt hetek fejleményei világossá tették, reálisan számolnunk kell azzal a lehetőséggel is, hogy az elkövetkező hetekben-hónapokban Orbán Viktor akár le is mondhat a miniszterelnöki tisztségről - írja a Véleményvezér blog.
Az MSZP felháborítónak tartja, hogy miközben megszorításokat szenved el a társadalom többsége, addig a kormány a jövő évi költségvetésben növelni akarja a saját maga "fényezésére" szánt forrásokat.
Egyénenként és vállalkozásonként alaposan át kell számolnia mindenkinek, érdemes lesz-e 2012-ben is az egyszerűsített vállalkozási adót (eva) választania. Ez mindenekelőtt a költségszinttől függ majd. A szakértők szerint a cégek többsége valószínűleg váltani fog, és az adónem elveszti értelmét.
Marad az eva, igaz, 40 százalékos lesz – ebben állapodott meg Orbán Viktor és a Fidesz frakciója. A miniszterelnök mindezt úgy tálalta, hogy a képviselőcsoport meggyőzte őt az adónem megtartásáról. A kormány és a mögötte álló két parlamenti frakció már három hete vitatkozik az eva megtartásáról, illetve a kivezetéséről.
Török Zsolt, az MSZP szóvivője a 2011. 11. hó 11-én, 11 óra 11 perckor, a XI. kerületben tartott sajtótájékoztatón azt mondta: az Orbán-kormány politikai tevékenységét minden szempontból 1-esre értékelik.
Olli Rehn, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa újságírók előtt Brüsszelben kijelentette, hogy nem függesztik fel a Magyarország ellen 2004-ben indult túlzottdeficit-eljárást. Arról azonban nem beszélt, hogy ez forrásbefagyasztással is jár-e.
Matolcsy gazdaságpolitikája sorozatban kapta és kapja a kritikákat hazai és külföldi szakmai szervezetektől, közgazdászoktól, magától az Európai Bizottságtól, vagy épp legutóbb az Európai Központi Banktól. Semmi meglepő nincs abban, hogy ennek eredményeként az Orbán-kormány gazdaságpolitikája köznevetség tárgya, ahogy az is érthető, hogy a forint a legsilányabb fizetőeszköz a térségben - írja közleményében az MSZP.
2012 borzasztóan kemény évnek ígérkezik, ezek a kiélezett helyzetek ritka jó lehetőséget jelentenek, hogy megtudjuk, milyen is egy adott kormány valódi értékrendje - írja a Véleményvezér blog.
Hiába ismeri fel az Orbán-kormány a problémákat, rendre rossz irányba fordul a megoldásokkal – mondta a hvg.hu-nak Oszkó Péter, aki szerint a „magyar különutasságról” folyton bebizonyosodik, hogy káros következményekkel jár. Gyurcsány politikai hiperaktivitását a Bajnai-kormány pénzügyminisztere kontraproduktívnak nevezi. Bár sokan biztatják, egyáltalán nincs kedve visszatérni a politikába. Bevallása szerint elégedett azzal, amit egy OTP-s cégben jelenleg végez.
Szijjártó Péter egyetért azokkal a tüntetőkkel, akiknek nem tetszik a rendszer. A miniszterelnök szóvivője az MTV Az Este című műsorában hétfőn azt mondta: a kormánypártok arra kaptak felhatalmazást, hogy megváltoztassák a rendszert.
A kormány szerdán elfogadta az új Munka törvénykönyve tervezetét, amely "egyértelműen javítja a versenyképességet, és helyzetbe hozza a kis- és közepes vállalkozásokat" – mondta Giró-Szász András kormányszóvivő.
Érthető, hogy Orbán Viktor miniszterelnök október 23-án is jelen akar lenne az uniós csúcstalálkozón – mondta a Századvég Alapítvány vezető elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Kumin Ferenc beszélt arról is, hogy mikor változhat a kormány személyi összetétele, és hogy az MSZP-nek miért jelentene könnyebbséget, ha távozna a pártból Gyurcsány Ferenc.