Biden engedélyezte Ukrajnának, hogy amerikai fegyverekkel támadjon oroszországi célpontokat
De csak Harkiv régió közelében.
De csak Harkiv régió közelében.
Harkiv térségében több szakaszon megállították az orosz előrenyomulást az ukránok, de a támadók máshol is megkezdték a csapatösszevonásokat. A Nyugat továbbra is képtelen felvenni a versenyt a hadigazdálkodásra átállt orosz iparral, miközben egy stratégiai kérdést is tisztáznia kellene a háborúval kapcsolatban.
Az EU elfogadott egy rendeletet, amely szerint az Oroszországból és Fehéroroszországból behozott mezőgazdasági termékeket büntetővámmal sújtják. Egyetlen tagállamként Magyarország nem szavazta meg ezt a döntést, Szijjártó Péter tartózkodott. Mindez egy nappal a külügyminiszter – mezőgazdaságot is érintő – minszki üzleti tárgyalásai után történt.
Szerinte nincs vele beszélnivalója.
A magas jövedelműek mellett a vállalatoknak is több adót kéne fizetniük az orosz pénzügyminisztérium javaslata szerint.
A szakértő szerint a hackertámadás kezelése hatással lehet a szövetségeseinkkel való viszonyra is.
Joe Biden az amerikai West Pont Katonai Akadémia végzőseinek tartott beszédében az orosz elnökről és Ukrajnáról is beszélt.
Az Európai Központi Bank tanácsadója, Fabio Panetta szerint az országban maradás „reputációs problémákat” teremt a pénzintézetek számára.
Vlagyimir Putyin orosz államfő állítólag hajlandó arra, hogy a jelenlegi frontvonalak mentén befagyassza az Ukrajna ellen folytatott háborút. Ám ha létre is jön valamiféle tűzszünet, akkor sem lesz vége a több mint egy évtizede tartó válságnak. A szembenállás, még ha sokáig is tart, valamelyik fél teljes – nem feltétlenül katonai, hanem akár gazdasági – vereségével érhet csak véget.
A lap több orosz forrásra hivatkozva azt állítja, hogy Putyin kész befagyasztani az ukrajnai háborút és tárgyalóasztalhoz ülni, ha Ukrajna elismeri a jelenlegi harctéri határokat.
De továbbra is “kizárt a lehetősége annak, hogy lengyel légvédelmi rendszer legyen az ország határain kívül”, tehát Lengyelországból lőnének.
Elvittek több világító bóját a két ország határát képező Narva folyóról. Az észt miniszterelnök szerint Oroszország “félelmet és nyugtalanságot akar kelteni azzal a céllal, hogy bizonytalanságot szítson országaink társadalmában”.
Szombaton vonulnak az orosz nagykövetségtől a kínaihoz.
Az utóbbi hetekben öt ember ellen vádat emeltek Oroszország javára megkísérelt ellenséges cselekedetek miatt, holtan találtak egy volt brit tengerészgyalogost, akit a kínai irányítású hongkongi hírszerzés javára végzett kémkedéssel vádoltak, és kiutasították Oroszország londoni nagykövetségének védelmi attaséját.
Vagyim Samarin a negyedik tábornok, akit az elmúlt hetekben letartóztattak Oroszországban.
Tagadja Moszkva, hogy űrfegyvereket indítana alacsony Föld körüli pályára, mondván ők ellenzik az ilyesmit. Washington szerint azonban egy ilyen egység pont azon a pályán kering, mint az ő kormányzati műholdjuk is.
Csak nagyon kivételes esetekben engednek be orosz állampolgárokat.
A gyanú szerint Ivan Popov erődítmények építésére szánt fémszerkezeteket lopott, majd adott el.
Az EU-ban megszületett a döntés, hogy az orosz pénzhez nem nyúlnak, de a kamatát elveszik. Az USA és Nagy-Britannia az egészet elkobozná, kiskaput nyitva a nemzetközi jogon. A moszkvai jegybank külföldön parkoltatott tartalékának túlnyomó része az EU-ban ragadt.
Egy sor európai ország igyekszik rávenni a kínai elnököt, hogy legyen keményebb a Kremllel szemben az ukrajnai agresszió ügyében. Ám Washingtonban általános az a nézet, hogy hosszabb távon Kína a veszedelmesebb ellenfél, írja a Financial Times fő külpolitikai elemzője.