EU-csúcs: „Orbánnak hála Putyin is helyet kapott az uniós vezetők asztalánál”
Teljes erőbedobással győzködhetik a magyar miniszterelnököt az uniós vezetők.
Teljes erőbedobással győzködhetik a magyar miniszterelnököt az uniós vezetők.
Az orosz elnök aláírta azt a rendeletet, amely 1 millió 320 ezer fősre növeli az orosz haderőt.
Interjút adott az ukrán elnök a Sunnak.
Orbán Viktor szinte soha nem nyilatkozik a sajtónak, amikor megérkezik az EU Tanácsba, de ez most változott. A magyar miniszterelnök ráadásul nagy bombát dobott le. Magyarország nem támogatja az EU költségvetési módosítását, ami többek között egy új segélycsomagot is tartalmaz Ukrajnának.
A két elnök szerint meg kell teremteni a független Palesztinát, a nyugati országok pedig csak erősítik a humanitárius válságot Gázában, itt az ideje fellépniük Izrael ellen.
Az észt miniszterelnök azt mondta, kellemetlen volt látnia a Putyin-Orbán találkozót.
Vlagyimir Putyin orosz államfő az újraegyesítés napjaként ünnepnapnak minősítette szeptember 30-át. Az oroszok ugyanis pontosan egy évvel ezelőtt kebelezték be azt a négy, Ukrajnához tartozó megyét, ahol pár nappal korábban álnépszavazásokat rendeztek az Ukrajnától való elszakadás ügyében. Közben Dmitrij Medvegyev volt orosz államfő azt mondta, az oroszok újabb ukrajnai területeket is el akarnak foglalni.
A Vosztocsnij űrállomáson találkozott Vlagyimir Putyin és Kim Dzsong Un. A találkozót megelőzően Észak-Korea két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki keleti partvidéke irányába.
Észak-Korea legfelsőbb vezetője, Kim Dzsong Un megkezdte útját Vlagyivosztokba, a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett csúcstalálkozóra.
Putyin kétségbeesésében fordulhatott fegyverért Észak-Koreához, és ebből még nagy baj lehet. A Bizottság elhatárolódott osztrák tagjától, aki szerint Ausztria a gázért naponta milliós vérdíjat fizet Moszkvának. Az Economist örömtelinek nevezi, hogy Nagy-Britannia társult tagként visszatér az EU legfőbb kutatási programjába. Nemzetközi lapszemle.
Továbbra is pragmatikus alapokon nyugszik Ankara és Moszkva kapcsolata, de ha a török élelmiszerárak magasak maradnak, változhat a helyzet – jósolja a Stratfor elemzőcég.
Kevés orosz akarta a háborút, de most már nem fogadnák el a vereséget - mégis van, ami jobb belátásra téríthetné őket? Miért tetszik sokaknak, hogy a dúsgazdag Trump az elit ellen uszít? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Nemcsak a bosszút szolgálhatta, de a Wagner-csoport felszámolását is lehetővé teszi Jevgenyij Prigozsin és bizalmasainak halála abban a légi szerencsétlenségben, amely mögött mindenki Vlagyimir Putyin kézjegyét véli felismerni.
Három hibát követett el a Wagner-csoport egykori vezére, a merényletben meghalt Jevgenyij Prigozsin – írja véleménycikkében George Friedman geopolitikai elemző, aki arra is kereste a választ, hogy Putyin miért nem rögtön a puccs után ölette meg a volt barátját.
Fico radikalizálódott, orosz trollok is segítik a választási harcban. Oroszországnak jó, hogy Európa továbbra is halogatja Bulgária és Románia csatlakozását a schengeni övezethez. Migráció és populizmus, két kemény vita vár a szabadságról visszatérő uniós politikusokra. Tipikus amerikai módszernek minősítik, ahogy visszavonul Európából a Soros-alapítvány. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Miért ad támaszt a mostani kínai folyamatok értékeléséhez Kornai János elmélete? Véres Shakespeare-dráma egyik fejezete lehetne a Prigozsin-epizód. Lukasenka belarusz diktátornak van mitől rettegnie. Románia markánsan fokozza Ukrajna támogatását, de kér egy kis segítséget az EU-tól. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Ferenc pápánál tett látogatása után nyilatkozott Novák Katalin köztársasági elnök egy olasz lapnak. Arról is beszélt: reméli, hamarosan elérkezhet a pillanat, amikor a pápa "kulcsszerepet kap a béketárgyalásokban".
Az orosz hatóságok elszállították a gép roncsait és a holttesteket is.
A Kreml szóvivője szerint Putyin a háborúval van elfoglalva, ezért nincs ideje menni az indiai találkozóra.
Putyin megmutatta mindenkinek, hol a határ. Itt a vad történelmi átalakulás, orosz kifejezéssel, a szmuta ideje. A rubel romlása veszélyesebb Putyinra, mint Prigozsin volt. Ahhoz, hogy a szankciók hassanak, meg kell fogalmazni a céljukat, az pedig a háború befejezése, nem pedig az, hogy Oroszország még jobban destabilizálódjon. Válogatás a világsajtó írásaiból.