A közmédiánál kötött ki a Sálingékat leváltó Origo-vezér
Az Origo volt vezérigazgatója, Vaszily Miklós lett a közmédiát működtető alap vezérigazgató-helyettese. Vaszily Origónál végzett korábbi tevékenysége ellentmondásos volt.
Az Origo volt vezérigazgatója, Vaszily Miklós lett a közmédiát működtető alap vezérigazgató-helyettese. Vaszily Origónál végzett korábbi tevékenysége ellentmondásos volt.
Kevesebb mint két hét alatt összejött a volt origósok tényfeltáró oldalának, a Direkt36.hu-nak az elindulásához szükséges 20 ezer euró.
Csütörtökön folytatódott a Fővárosi Törvényszéken az a per, melyet az Origo indított a Miniszterelnökség ellen Lázár János külföldi utazásai miatt. Most az angliai, 920 ezer forintos út került volna terítékre, ám a tárgyalást elhalasztották, mert nem érkezett meg a bíróságra az igazolás, miszerint minősített adatnak számít az, hogy az államtitkár kivel és miről tárgyalt Londonban. A Miniszterelnökség – korábbi közleményének megfelelően – megfellebbezte a másik két, olasz és svájci útról szóló májusi részítéletet, így az eljárásnak ez a része is folytatódik a Fővárosi Ítélőtáblán.
A Cink szerint ősszel indul több, az Origóval Sáling Gergő távozása után szakító újságíróval, Tóth Sára főszerkesztésével Richard Field amerikai üzletember politikával foglalkozó lapja. A név még nem tisztázott, riportok, elemzések lesznek benne, reklámok nem.
"A Lázár-ügy" címmel jelent meg cikk a magyar politikai helyzetről a brit The Economist nyomtatott verziójában. A cikk azt a kérdést teszi fel, hogy a szólásszabadság tényleg veszélyben van-e Magyarországon.
Újabb részletek derülnek ki a Figyelő legfrissebb számában arról, hogy hogyan alakult a kormány és a Magyar Telekom, illetve az Origo Zrt. viszonya, amelynek következményeképpen úgy bocsátották el a lap főszerkesztőjét, hogy a kirúgásról volt főnöke ma már elismeri, hogy nem gondolta végig a következményeit.
Mintegy ezren gyűltek össze hétfőn este 6 órára a Kossuth térhez az Origo főszerkesztőjének kirúgása miatt. A tüntetők a reklámadó ellen is tiltakoznak, valamint a civil szervezetek és a sajtószabadság mellett állnak ki. A beszédek után a résztvevők Budára vonultak a Magyar Telekom székházához, ahol a szónok a Magyar Telekomhoz hasonló, a kormánnyal együttműködő korrupt cégek bojkottjára szólított fel.
A Deutsche Telekom megelégelte, hogy ellepik Facebook-oldalát a magyar kommentelők és egy kommentbe írt közleményben utasítja vissza a média befolyásolásáról szóló "vádakat és gyanúsításokat".
A nagy német lapok is foglalkoznak az Origo főszerkesztőjének távozásával, azt latolgatva, hogy van-e összefüggés a Lázár János külföldi útjairól közölt cikkek és a leváltás között. A Die Welt publicistája nem hisz Lázárnak, amikor azt mondja, azért fizette vissza az utazási költséget, hogy ne derüljön ki, kivel találkozott, a Süddeutsche Zeitung pedig azt írja: a legújabb magyar sajtóválsághoz vezető tényfeltáró munka "elvileg a hatékony és elkötelezett újságírás példája".