Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Újabb részletek derülnek ki a Figyelő legfrissebb számában arról, hogy hogyan alakult a kormány és a Magyar Telekom, illetve az Origo Zrt. viszonya, amelynek következményeképpen úgy bocsátották el a lap főszerkesztőjét, hogy a kirúgásról volt főnöke ma már elismeri, hogy nem gondolta végig a következményeit.
A 444.hu után a Figyelő is háttércikket írt arról, hogy az Origo Zrt. és a tulajdonos Magyar Telekom, valamint a kormányzat között milyen meccsek folytak, amelyek végén június 2-án úgy sikerült leváltani Sáling Gergőt, az Origo.hu főszerkesztőjét, hogy a fél szerkesztőség felállt és otthagyta a céget.
A 444.hu múlt heti cikkében már jól körülírta, hogy a Telekom német tulajdonosának milyen üzleti érdeke fűződött ahhoz, hogy jóban legyen a kormánnyal, például a mobilfrekvenciák megtartása. Szerdai cikkében a hvg.hu pedig arról írt, hogy május végén a kormány jelentősen csökkentette annak a mobilfrekvenciának a díjait, amelyre a Magyar Telekom a leginkább pályázik.
A Figyelő cikke is felidézi, hogy a Magyar Telekom azon kevés cég egyike, amelynek vezérével Orbán Viktor rendszeresen találkozik, az elmúlt három év alatt például már négyszer. Történik ez annak ellenére, hogy Telekommal szemben a második Orbán-kormány először ellenséges volt, később azonban a távközlési szektorban, a negyedik mobilszolgáltató gründolásakor mutatott kudarcos állami próbálkozások után tavaly április óta a felek kibékültek. A 444. hu cikkében az szerepel, hogy ekkor küldték Magyarországra és nevezték ki a cég igazgatósági elnökévé Kerstin Günthert, akinek a feladata az volt, hogy elsimítson minden konfliktust a kormány és a vállalat között.
A Figyelő cikke szerint politikai komisszárok sürgölődnek az Origo körül, nevezetesen Várhegyi Attila volt fideszes államtitkár cége, a Prestige Média, akik időnként tanácsokat adtak, kéréseket fogalmaztak meg.
A Lázár János utazásairól szóló cikksorozatról, amelyhez Sáling Gergő főszerkesztő leváltását kötik, a Figyelő azt írja, hogy az Origo eredetileg Martonyi és Szijjártó utazásait elemezte volna, de a begyűjtött adatok alapján ennek következtetései elsikkadtak amellett az észrevétel mellett, hogy Lázár János államtitkár néhány, nem tisztázott célú útján mekkora szállodaszámlát produkált, ráadásul a sztori ellen – áll a cikkben – "minden eddiginél jobban prüszköltek a politikusok, a háttéremberek".
A cikkek szerzője, Pethő András ugyan magánszemélyként indított pert a miniszterelnökség ellen, de a Fideszben mégis úgy értelmezték, hogy a portál beperelte a kormányt a választások előtt. A vezérigazgató Vaszily Miklós előbb azt kérte a választások előtt a szerkesztőségtől, hogy halasszák el a pert, de ebbe nem mentek bele, csak abba, hogy amíg nincs a kezükben konkrétum, addig nem írnak a perről. Ezután jött a második rossz pont: az Origo.hu a választások estéjén szolidaritást vállalt a Fidesz eredményváró központjából kizárt többi szerkesztőséggel. Majd Rogán Antal vagyonosodási ügyében érkezett "kérés" a szerkesztőséghez, hogy ne szerepeljenek az ügyben a polgármester "gyerekei", vagyis a drága magánóvoda költsége, és ez a szál nem is szerepelt a cikkekben. A Figyelő szerint Sáling leváltását megelőzően nagyon határozott üzenet érkezett Vaszilyhez az eltávolítására a Magyar Telekom egyik vezetőjétől.
A cikk végül arról is ír, hogy a Magyar Telekom össze akar állni a Sanoma digitálismédia-portfóliójával, erre, és az 50-50 százalékos cégre már kész tervek vannak, de az üzletnek bekavarhat az Origo főszerkesztőjének leváltása, és már kétséges az Origónak mint brandnek a jövője. Vaszily a Figyelőnek azt mondta, most már látja, hogy rendkívül szerencsétlenül időzítették a leváltást, és nem mérte fel annak következményeit. A cikk alapján Pálmai L. Ákosnak, az új főszerkesztőnek lesz a feladata, hogy a Sanoma és az Origo közötti, igen sokat emlegetett szinergiát megoldja.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.