1400 kilométer hosszú csatornát épít Kína, ha elkészül, ez lesz a világ leghosszabb ilyen építménye
A csatornának a víz elterelésében lesz szerepe, hogy azokon a területeken is lehessen öntözni, ahol ez csak nehezen megoldható.
A csatornának a víz elterelésében lesz szerepe, hogy azokon a területeken is lehessen öntözni, ahol ez csak nehezen megoldható.
Pekingben mindössze tíz napja értek véget a két hónapig tartó lezárások.
A malőr oka a városban hetek óta dühöngő omikron-hullám miatt leterhelt egészségügy.
27 nagyváros, köztük Sanghaj és Peking is a járvány áldozata. Mindez a Covid elleni zéró tolerancia politikának a következménye. Emellett kitart a kommunista párt vezetése bár egyre nagyobb árat kell ezért fizetnie az egész országnak - derül ki a CNN helyszíni összefoglalójából.
A vuhani lezárások óta Kína viszonylagos nyugalomban élte át a koronavírus-járvány elmúlt két évét, az omikron azonban mindent megváltoztatott. Bár csak négy napnak indult, Sanghajban négy hete van gyakorlatilag hermetikusan bezárva a lakosság, köztük több magyar. Ők a hvg360-nak szürke zónából beszerzett élelmiszerről, szalaggal körbekerített lakóközösségekről, árgusan figyelő őrökről és a válásig frusztrált szomszédokról is meséltek.
Vélhetően egyre többször látunk majd hasonló jeleneteket.
A városban már az élelmiszerellátás is akadozik.
Egy pandémia idején nagyon fontos betartani a higiénés szokásokat. A koronavírus miatt ismét zár alá került Sanghajban a legmodernebb módon emlékeztetik ezekre a lakosságot.
A hadsereg több mint kétezer egészségügyi dolgozóját mozgósítják. Tesztelnek, de részt vesznek a betegek ellátásban is.
A kínai várost két szakaszban zárják le, a nyugati, pénteken lezárt részen mintegy 16 millió ember él.
A sanghaji lezárások miatt nem lehet megszervezni a voksolást.