Schiff András csekély valószínűségét látja a kormányváltásnak, de ha mégis megtörténik, újra fellép Magyarországon
A zongoraművész Orbánról, Trumpról és Magyar Péterről is elmondta a véleményét.
A zongoraművész Orbánról, Trumpról és Magyar Péterről is elmondta a véleményét.
Zsidóként többször is megfenyegették Magyarországon, a zongorista szerint azonban Magyarországon jelenleg a legnagyobb áldozatok a romák.
A megértésben, a toleranciában, a közgondolkodás megváltozásában látja a kivezető utat a megosztottságból a zongoraművész, aki szerint a mostani választásokon mindenki azt kapja, amit megérdemel. Interjú.
Az idei kitüntetési lista 1149 szereplője közül harmincan részesültek a legmagasabb elismerésben, a Sir előnév viselésére jogosító lovagi rangban. Köztük van a Londonban élő Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, Schiff András is. Angelina Jolie-val és Daniel Day-Lewisszal egy időben kapta meg a kitüntetést.
Schiff András nem csak zongoraművészként, de civil emberként sem teszi be a lábát Magyarországra, így az sem véletlen, hogy 60. születésnapi koncertjét is Londonban tartotta. Nem csak a kormány, az emberek is zavarják, ha nem is mind – derül ki a BBC-nek adott interjújából.
Schiff András írását közli a brit The Guardian online kiadása. A külföldön élő zongorista a feléledő Horthy-kultusz és a kormányzó nemrég felavatott szobra kapcsán ragadott tollat.
Kurtág György zeneszerzőnek és Schiff András zongoraművésznek ítélte oda az idén Aranymedálját a 200 éve alapított londoni Royal Philharmonic Society (Királyi Filharmóniai Társaság).
Az LMP-s Schiffer András határozati javaslatban kezdeményezi, hogy a kormány év végéig alkossa meg az állambiztonsági múlt feltárására vonatkozó törvényjavaslatot és terjessze azt az Országgyűlés elé.
Schiff András zürichi koncertjét, ezen belül is különösen Ludwig van Beethoven Diabelli-variációinak előadását méltatja a Neue Zürcher Zeitung keddi koncertmelléklete.
Schiffer András szerint alapvetően nem egy párt kétharmados parlamenti többsége, hanem Orbán Viktor személyes hatalomkoncentrációja veszélyezteti ma Magyarországon az alkotmányosságot és a jogbiztonságot.
Schiff András elszántan ragaszkodik döntéséhez: távol tartja magát Magyarországtól. A Kossuth-díjat 1996-ban megkapó művész még olyan eseményért sem változtatta meg véleményét, mint az állítása szerint neki mégoly fontos Zeneakadémia újranyitása. A hvg.hu-nak Berlinben mesélt arról is, miként éli meg azt, amit Magyarországról hall és olvas.
A Budapest Music Center Ligeti-CD-je, a Budapesti Fesztiválzenekar legújabb Mahler-felvétele és Schiff András egy Bach-lemeze is jelölést kapott a 2013-as Grammy-díjra a klasszikus zenei kategóriákban.
Schiff András zongoraművész a Der Tagesspiegel című német lapnak adott interjújában elmondta: nagyon aggódik amiatt, ami hazájában jelenleg történik. A művész megerősítette korábbi szavait, miszerint nem lép többet Magyarország földjére. Szerinte a Fidesz a következő választásokat is megnyeri, ha nem saját erőből, akkor majd a Jobbikkal koalícióra lépve.
Antiszemitizmus Magyarországon - Mit lehet tenni? címmel tartottak pódiumbeszélgetést a magyarországi politikai helyzetről vasárnap a berlini Schaubühne színházban.
Emlékeztetőül: év elején Schiff a Washington Postban megkérdőjelezte, hogy Magyarország méltó az EU soros elnöki...
Schiffer András, az LMP frakcióvezetője beszélt a legtöbbet, mintegy kilenc órát a parlamentben februártól júliusig. A legtöbbször, 116-szor a jobbikos Volner János szólalt fel a tavaszi-nyári ülésszakon.
Az LMP szerint a kormány azokat a jóléti rendszereket bontja le, amelyek Magyarországon korábban jószerivel ki sem tudtak épülni - reagált a kormányfő szerdai, Párizsban elmondott szavaira csütörtökön Schiffer András.
A Süddeutsche Zeitung április 8-i számában hosszú interjút közölnek Schiff Andrással, aki újra hangot ad aggodalmainak a magyarországi politikai helyzettel kapcsolatban. Szerinte Orbán veszélyes, Berlusconi hozzá képest egy vicc.
„Magyarországon pontosan annyi rasszizmus, annyi antiszemitizmus és annyi antiromanizmus van, mint bármely más európai országban. A legcsekélyebb rasszizmus is sok és undorító, de van. Mindenhol. Mégsem lehet egy egész országot hírbe hozni, besározni miatta”-- fejtette ki a hvg.hu-nak Kocsis Zoltán világhírű zongoraművész, a Nemzeti Filharmonikusok vezetője.
Az LMP előrelépésként értékeli, hogy a három, általuk a demokratikus alkotmányozáshoz elengedhetetlennek nevezett feltétel közül a kormánypártok kettőt is hajlandóak lennének teljesíteni, de a párt egyelőre nem tér vissza az alkotmányozás folyamatába - közölte Schiffer András.