Titokban találkozott Snowdennel az őt alakító színész
A hamarosan debütáló Snowden-film főszereplője elárulta, a forgatás előtt információgyűjtés céljából Oroszországba utazott, hogy személyesen találkozzon az oda menekült Edward Snowdennel.
A hamarosan debütáló Snowden-film főszereplője elárulta, a forgatás előtt információgyűjtés céljából Oroszországba utazott, hogy személyesen találkozzon az oda menekült Edward Snowdennel.
Az unalmas ember is érdekes lehet a titkosszolgálatok megfigyelő rendszereinek, és az elmúlt pár évben ki is épült az emberiség egyik legfélelmetesebb, elnyomásra alkalmas gépezete - mindez a tudtunk nélkül. Ezt állítja Edward Snowden és a róla készült dokumentumfilm, a Citizenfour is. A magyar mozikban debütáló film az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség "kibeszélő" tanácsadójának húzását elítélőket, az állításaiban kétkedőket ettől még nem nem fogja meggyőzni, igaz, ez nem is áll szándékában.
Az internethez csatlakozó összes eszköz feltérképezésén dolgozott és ennek keretein belül a Deutsche Telekom és más német internetszolgáltatók hálózataihoz is hozzáfért az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és brit partnerszervezete, a GCHQ - írta honlapján a Der Spiegel.
A menedékjogi kérelmet évről évre meg kell újítani, a tartózkodási engedély három évre szól. Az NSA ügyei leleplező amerikai informatikus szorgalmasan tanul oroszul.
Újabb forrásból kezdtek kiszivárogni titkos nemzetbiztonsági információk az USA-ban. Egy híroldal olyan értesüléseket szellőztetett meg, amelyek már nem származhattak Edward Snowdentől, az Oroszországban bujkáló informatikustól. A kiszivárgott hír szerint Obama hivatali ideje alatt elképesztően felduzzadtak a feltételezett terroristák adatait tartalmazó adatbázisok.
A 31 éves amerikai informatikus 2013 júniusa óta Moszkvában él, de nem tudni, hogy pontosan hol. Most beadta menedékjogi kérelmet.
Edward Snowden és Glenn Greenwald 2012 decemberében vette fel egymással a kapcsolatot, az NSA-nál dolgozó informatikus e-mailben üzente meg Greenwaldnak, hogy bizalmas adatok vannak a birtokában. Az újságíró a HVG-nek adott interjúban azt mondta, hogy hamarosan nyilvánosságra kerülnek a Magyarországgal kapcsolatos dokumentumok is.
A James Bond-filmek producerei készíthetik el azt a filmet, ami az amerikai titkosszolgálati anyagokat kiszivárogtató Edward Snowden életét és tevékenységét dolgozza fel.
Interjút készített Glenn Greenwalddal, Edward Snowden segítőjével a HVG. A Guardian újságírója azt ígéri, hamarosan Magyarországgal kapcsolatos dokumentumok is nyilvánosságra kerülhetnek.
Egy évvel ezelőtt Glenn Greenwald elindult Hongkongba, hogy találkozzon egy névtelen forrással, aki saját állítása szerint elképesztő bizonyítékokkal rendelkezik az amerikai kormány kiterjedt kémtevékenységéről. A 29 éves Edward Snowden az NSA alkalmazottja volt. Greenwald a hamarosan megjelenő könyvében egymás mellé teszi az összes mozaikdarabkát, felidézi Hongkongban töltött eseménydús tíz napját, illetve olyan új információkat közöl, amiket személyesen Snowdentől kapott. Most ennek a könyvnek a második fejezetéből olvashat.
Az 544 igen, 78 nem és 60 tartózkodás mellett elfogadott határozat követeli, hogy az USA azonnal szüntesse be a tömeges lehallgatást, máskülönben az Európai Parlament megtagadja támogatását az Egyesült Államok és az EU között kötendő, úgynevezett transzatlanti kereskedelmi és befektetési partnerségtől.
A beszámoló szerint a szociáldemokrata német kancellár neve legkésőbb 2002-től szerepelt egy listán, amely az NSA a megfigyelésre kijelölt személyeket és intézményeket vezette. "Akkoriban nem gondoltam volna, hogy az amerikai szolgálatok lehallgatnak, de most már nem lep meg az ügy" – reagált a hírre Schröder.
Teljes mértékben normális dolog, ha szövetségesek kémkednek egymás ellen – állítja a HVG-nek adott interjúban a magyar- amerikai kettős állampolgárságú Kiss Álmos Péter hírszerzési és terrorizmusügyi szakértő.
Egy nappal azután, hogy a német kormány üdvözölte Barack Obama javaslatait az Egyesült Államok hírszerzői tevékenységének felülvizsgálatára, az igazságügyi miniszter már úgy fogalmazott, hogy az elnöki javaslatok nem kielégítőek Berlin számára.
Csalódottan nyilatkozott az Egyesült Államok hírszerzési tevékenységének felülvizsgálatáról elhangzott amerikai elnöki javaslatokról Elmar Brok, az Európai Parlament külügyi bizottságának elnöke.