Sokba lesz nekünk Orbánék választási osztogatása
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány, ezúttal sem mérlegelve azok költségvetési következményeit.
Edward Snowden rengeteg adatot szivárogtatott ki arról, hogy az amerikai titkosszolgálat milyen internetes és telefonos lehallgatási módszereket alkalmaz nem csak az USA-ban, hanem nemzetközi szinten mindenhol. Az internetezők pedig különböző módszerekkel reagáltak.
A Centre for International Governance Innovation és az Ipsos által 24 országban megkérdezett több mint 23 ezer fő jelentős része (43%) inkább elkerül bizonyos weboldalakat és alkalmazásokat a megfigyelési ügy kirobbanása óta. (Bár erről nem szól a nyilvánosan közzétett kutatási anyag, de valószínűleg azokról a szolgáltatásokról van szó, melyek üzemeltetőiről kiderült, hogy együttműködtek a titkosszolgálattal.) A felhasználók hasonlóan jelentős része (39%) gyakrabban változtat jelszót.
A megkérdezettek 28%-a állította, hogy az online megfigyelési módszerek nyilvánosságra kerülése után öncenzúrát alkalmaz, amikor közzétesz valamit az interneten, 18%-uk pedig azt is jobban megválogatja, hogy kikkel kommunikál.
A felhasználók 11%-a törölte magát bizonyos közösségi felületekről, míg 10%-uk vallja, hogy a Snowden-ügy kirobbanása óta kevesebbet internetezik.
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány, ezúttal sem mérlegelve azok költségvetési következményeit.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A tervet Magyarországra szabták.
Azt még nem tudni pontosan, mi célból.
A fiú fiatalabb testvéreivel játszott, akik magára hagyták, ekkor történt a baj.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.