Svéd külügyminiszter: Nem az a kérdés, hogy NATO-tagok leszünk-e, hanem hogy mikor
A svédek biztosak abban, hogy NATO-tagok lesznek, hiába gáncsolja csatlakozásukat egyelőre Törökország és Magyarország is.
A svédek biztosak abban, hogy NATO-tagok lesznek, hiába gáncsolja csatlakozásukat egyelőre Törökország és Magyarország is.
Alig 24 órája még az volt a hivatalos álláspont, hogy március 31-én együtt szavaznak a svéd és a finn csatlakozásról, ez változott most: a finnekét előrehozták, a svédekét – amit a török elnök nagyon nem támogat – a bizonytalan jövőbe halasztották.
Törökország több mint egy éven keresztül blokkolta a finn és svéd NATO-csatlakozást, Finnországnak viszont pénteken zöld utat adott a katonai szövetségbe.
A Demokratikus Koalíció elnöke szerint Oroszország már a spájzban van, a magyar kormány meg nem akarja rázárni az ajtót.
Seres László elfogott egy levet, amelyet a NATO-ügyben Svédországban és Finnországban tárgyaló küldöttség írt Orbán Viktor miniszterelnöknek. Ebből megtudhatjuk, hogy a hanyatló Nyugatnak vége, kiderül, mit javasol a fideszes küldöttség a béke elérésére, és hogy mi az a magas szint a demokráciában, amit a magyar kormány szerint ennek a két északi országnak el kell érnie.
Terrorizmus elleni jogszabálytervezetet mutatott be a svéd kormány. Azt reméli, ezzel eloszlathatják az ország NATO-csatlakozásával szembeni török fenntartásokat.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón azt mondta: faji alapú bosszút áll az Európai Bizottság a magyarokon, Schaller-Baross Ernőt és Győri Enikőt pedig ő javasolta abba a fideszes delegációba, ami Svédországba és Finnországba utazott tárgyalni.
Matti Vanhanen is megerősítette, hogy a magyar fél semmilyen feltételt nem támasztott a csatlakozási kérelem jóváhagyásához.
A svédek és a finnek eddig csak azt hihették, gonosz autokraták vagyunk, most már pontosan tudják, hogy komplett idióták is. Az M1-fogyasztóknak gyártott magyar „külpolitika” legfrissebb vívmánya, hogy Hende Csaba delegációja komplex szórakoztatóipari terméket tett le az északi kormányok és újságírók elé, mi pedig legfeljebb csak annak örülhetünk, hogy végre külföldön is röhögnek rajtunk, csak ők nem kínjukban teszik. Vélemény.
Finnországban tárgyalt a magyar „vitarendező” delegáció, Hende Csaba pedig némi önellentmondásba keveredett.
A tárgyaláson részt vesz Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszter is, aki tagadta, hogy Ukrajnának bármi köze lenne az Északi Áramlat felrobbantásához.
A magyar „vitarendező” delegáció vezetője vitába szállt a finn újságírókkal.
Miközben a kormányzat és a Fidesz több tiszteletet követel a NATO-tagjelölt Svédországtól és Finnországtól, sőt “vitarendező” kormánypárti delegációt indított a két országba, megalakult a magyar parlamentben a magyar–finn és a magyar–svéd baráti csoport – mindkettő fideszes vezetéssel.
A Fidesz-delegáció is elégedett: magyar parlamenti baráti tagozat alakul Stockholmban.
A magyar delegáció vezetője „barátságos megbeszélésen” vett részt, majd gyorsan több tiszteletet kért a magyaroknak. Hende Csaba nem lát problémákat a magyar jogállamisággal sem.
A Momentum EP-képviselője nem érti, hogy Magyarország mit nyerhet ezen a politikán, az viszont jól látható, hogy mit veszít.
A finn külügyi bizottság alelnöke nemrég azt nyilatkozta, Finnországnak nincs mondanivalója a magyar parlament küldöttségének.