#Szerbia








Nemzetközi lapszemle: Nem egy
 

Nemzetközi lapszemle: Nem egy "nehezen értelmezhető nemzetközi bíróság" dolga üldözni Putyint

A Washington Post szerkesztőségi állásfoglalása hangsúlyozza, hogy az Egyesült Államoknak semmiképpen sem szabad beállnia a hágai határozat mögé. Oroszország számára Ukrajna csupán az egyik hadszíntér, írja a Le Monde. A Financial Times szerint Macron elnök nem tudta helyreállítani a demokráciába vetett hitet Franciaországban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.

hvg360 hvg360

Amikor Szerbiát kilőtték a demokráciából – 20 éve gyilkolták meg Zoran Djindjic miniszterelnököt
 

Amikor Szerbiát kilőtték a demokráciából – 20 éve gyilkolták meg Zoran Djindjic miniszterelnököt

Szerbiának húsz évvel ezelőtt volt leginkább esélye arra, hogy beilleszkedjen Nyugat-Európába. Ez az esély halt meg, amikor 2003. március 12-én a szerb kormányépület bejáratától másfél méterre meggyilkolták Zoran Djindjic miniszterelnököt. Ő volt a legkiemelkedőbb szellem és a legnyugatosabb tényező Szerbia politikai életében. Persze sok minden volt még ő, mielőtt az lett volna. Kommunista, anarchista, politikai fogoly, menekült... Ha rajta múlik, ma Szerbia liberális, alkotmányos királyság lenne az Európai Unióban. Vele készült 2002 márciusi interjúnkat is felidézzük.

Révész Sándor Révész Sándor

A migráció is az oroszpárti Orbán mellé tereli az osztrák kancellárt
 

A migráció is az oroszpárti Orbán mellé tereli az osztrák kancellárt

Az osztrák–szerb–magyar migrációs együttműködés több sebből vérzik, és Magyarország sokkal inkább a probléma, mint a megoldás része. Ezt Bécsben is tudják, Karl Nehammer osztrák kormányfő mégis fenntartja az együttműködést a politikai karanténban lévő Orbán Viktorral. Korrupcióban, politikai kommunikációban és az Oroszországhoz való viszonyban is jobban hasonlítanak ránk az osztrákok, mint azt sokan gondolnák.