A TikTokon veszi el a fiatalok kedvét az Elf Bartól egy orvos
Kulja András videója négy napja jelent meg, már egymillió kattintásnál jár.
Kulja András videója négy napja jelent meg, már egymillió kattintásnál jár.
A jövőben a 13-17 éves felhasználókat külön figyelmezteti a TikTok, ha túl sokat használják az appot.
Nem sok értelme volt, akár két évet is kaphat miatta.
A 10 éves gyerek tavaly vett részt és vesztette életét a „filmszakadásnak” vagy „fuldoklásnak” is nevezett kihívásban.
Vajon kinek a feladata, hogy figyelje, gyereke átlagostól eltérő költéseit? A szülőnek? Vagy egy iPhone birtoklása esetén az Apple-nek? Egy autista gyerek szülei mindenesetre a cupertinói vállalatra bíznák ezt a feladatot.
A rossz fényviszonyok közötti fényképezés néhány évvel ezelőtt a professzionális fényképezőknek is kihívást jelentett. 2022-ben viszont bármikor a zsebünkben hordhatunk egy 108 megapixeles kamerát, mellyel garantáltan maradandó élmény lesz az éjszakánk is, ráadásul még egy telefonunk is van mellé. A “kamerás mobilok” elképesztő fejlődési ívet jártak be az elmúlt 20 évben, ám ami a legnagyobb kihívást jelenti a gyártóknak, és ahol a leginkább nehéz újat és jobbat mutatni, az az éjszakai fényviszonyok közötti helytállás.Cikkünkben Draskovics Ádám fotográfussal mutatjuk be az éjszakai fényképezés és videózás trükkjeit egy Samsung Galaxy S22 Ultra segítségével.
A brit miniszterelnök azt mondta, nem fog táncolni.
A produktív, azaz az eredményes, hatékony és célravezető életforma ma már kultusszá nőtte ki magát, és mint ilyen, behálózza a fiatalabb generációkat is, akik a TikTokon és a YouTube-on látják vissza az irigylése méltó példaképeket, akik már reggel nyolc óra előtt megváltják a világot. De ennek a tökéletességnek ára van.
TikTok Pulse néven indít új bevételszerzési programot a TikTok, ezen keresztül már a hirdetésekből is részesülhetnek a tartalomgyártók.
Az Instagram már teszteli az új hírfolyamot, amelyben a kijelző egészét elfoglalják a bejegyzések.
Felkapta a TikTok népe egy autista fiú testvérének videóját, és ez oda vezetett, hogy a videó készítője immár küldetésének tekinti az autizmussal kapcsolatos sztereotípiák ledöntését.
A TikTokon a tartalmakat eddig is lehetett diszlájkolni, hamarosan azonban a hozzászólásokat is lehet majd.
A politika világában már megszokhattuk a gyűlöletkampányokat. A lejáratás immár a technológia világát sem kíméli, kiderült ugyanis, hogy a Meta (azaz az egykori Facebook) nem sajnálta a pénzt arra, hogy koholt vádakkal járassa le nagy riválisát, a TikTokot.
A TikTokon jelenleg nincs egyszerű megoldás arra, hogy megnézzük, korábban milyen videókat láttunk. Ez azonban a jövőben változhat.
2022-ben már adottnak vesszük, hogy egy háború – akárcsak az élet – nemcsak a fizikai valóságunkban, hanem az interneten is zajlik, Ukrajna orosz inváziója a legkülönfélébb módokon jelenik meg a közösségi oldalakon, a leginkább mellbevágó posztok pedig azok, amelyek a hétköznapiságra húzzák rá a nagyon is valóságos háborús filtert.
A tényellenőrzéssel foglalkozó NewsGuard elemzőinek 40 perc sem kellett ahhoz, hogy álhíreket és hamis információkat ajánljon nekik a TikTok algoritmusa.
A politikai megmondóemberek mellett egyre több influenszer is beáll egyik vagy másik párt mellé, kitéve magát a veszélynek, hogy követői, aztán pedig hirdetői elpártolhatnak tőle.
Minden eddiginél közelebb kerülhetünk egy háborúhoz – nemcsak mert a szomszédos országban történik, hanem mert a történteket több ezer ember videós formában dokumentálja a külvilág számára. Amennyire izgalmas, annyira veszélyes is az új helyzet.
A rövid formátumú videókon túl más területeken is nyomulna a TikTok: új zenei platformjával a kevésbé ismert muzsikusokat segítené.
Harminc fiatal sztárnak tartottak fejtágítót, mert nagyon sokan ezen a platformon követik az orosz invázió eseményeit.