Maradhat a Krím az ukrán mezen, egy szlogent azonban el kell tüntetni róla
Döntött az UEFA az ukrán Eb-mez ügyében. A „Dicsőség a hősöknek” feliratnak mennie kell, de a „Dicsőség Ukrajnának” maradhat.
Döntött az UEFA az ukrán Eb-mez ügyében. A „Dicsőség a hősöknek” feliratnak mennie kell, de a „Dicsőség Ukrajnának” maradhat.
A mezen Ukrajna részeként szerepeltetik a Krím félszigetet.
Tavaly épp Minszkben játszódott egy hasonló, ám sikertelen akció egy fejezete, de volt egy korábbi bécsi példa is.
Nemzetközi politikai ellentámadásra használja fel Ukrajna azt, hogy tavasszal Oroszország nagy létszámú katonaságot vont össze a két ország határán. A pozícióit erősíti, hogy Moszkva egyre több fronton kerül szembe a Nyugattal.
A miniszterelnököt és az államfőt egy nagyszabású ünnepségre hívták Ukrajnába, de arról továbbra sincs információ, élnek-e a lehetőséggel.
Magyarellenes falragaszokat tettek ki Beregszászon.
Az orosz elnök a XX. század kétpólusú kategóriáiban gondolkodik. Úgy véli, folyamatosan csatáznia kell a nyugattal, írja a német lap.
Csütörtökön szavaz az Európai Parlament egy újabb, Oroszországot elítélő határozatról.
Abban bíznak, hogy a világörökségi státusszal növelni tudnák a helyi idegenforgalmat.
A fenyegetés folyamatos fenntartásával zsarolhatják az oroszok Ukrajnát és szövetségeseit – erről beszélt Sz. Bíró Zoltán a hvg360-nak. A szakértő szerint ugyanakkor Oroszországnak sem volt érdeke egy háború a szomszédos országgal. A történész úgy látja: a Navalnij-botrány után Putyin hiába sérült erkölcsileg, a rezsim továbbra is stabil lábakon áll.
Március vége óta állomásozott rengeteg orosz katona az elcsatolt félszigeten.
Félelemkeltés, vádaskodás, elfolyó milliárdok jellemzik a hagyományos nagyipari vállalat, a Dunaferr mindennapjait. Miközben rejtély, mit tervez az orosz állami nagytulajdonos a céggel, a magyar kormány – látszólag – elhatárolódik az eseményektől.