Magyarország megvétózta a venezuelai választást bíráló EU-s nyilatkozatot
A német uniós képviselők már új és keményebb Venezuela-ellenes szankciókról beszélnek, de Magyarország valószínűleg azokat is blokkolná.
A német uniós képviselők már új és keményebb Venezuela-ellenes szankciókról beszélnek, de Magyarország valószínűleg azokat is blokkolná.
Több városban is utcára vonultak az emberek, mert nem Nicolás Maduro elnököt tartják a mostani választás igazi győztesének.
John Kirby megerősítette, hogy az amerikai kormányzat folytatja Ukrajna támogatását.
Pedig voltak jelei annak, hogy ezúttal nem ő, hanem az ellenzéki jelölt nyer.
A 4. kategóriás hurrikán szerdán várhatóan Jamaica felé halad tovább.
A gleccser területe két hektár alá csökkent, ezért a tudósok átminősítették jégmezővé.
Venezuelában az állami olajvállalat finanszírozza a költségvetést, szerepe meghatározó a baloldali populista rendszer fennmaradásában. Az elnök egykori leghűbb szövetségesét most korrupcióval vádolják. Az USA 10 millió dollárt tűzött ki az exminiszter fejére.
Évszázados viszályt állított belpolitikai célja szolgálatába Nicolás Maduro venezuelai elnök, aki referendumon megszavaztatta, hogy országának jár a szomszédos Guyana kétharmada.
Hosszú évek után október közepén váratlanul megenyhült a Nyugat Venezuela felé, és feloldotta a Maduro-rezsimet sújtó legkeményebb szankciókat. A puhulásért cserébe Maduro megígérte, hogy jövőre szabad és fair választásokat tartanak országában. A nyitás hírére egyből felsorakoztak az addig eltiltott nagyvállalatok, hogy rárepülhessenek Venezuela óriási olaj- és gázkincsére, köztük Szijjártó Péter vezetésével a Mol és az MVM is Caracasba utazott barátkozni. De Maduro hirtelen mindent felrúgott, egyre inkább úgy tűnik, hogy a nyugati szankciókat rekordgyorsan visszaélesítik, az éhes cégek meg hoppon maradnak. A helyzet feloldása azon is múlhat, hogy mi lesz Elvisszel.
Lehet, hogy mégis Magyarország lesz az utolsó tagállam, amelyik megszavazza a svéd NATO-tagságot? Hová tűnhettek a Hamász-harcosok? Mi történik a gázai Al-Shifa kórház körül? Van-e a Nyugatnak életképes Ukrajna-stratégiája? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A 92 éves, magyar származású, São Paulóban élő fotóművész retrospektív munkái, melyeknek meghatározó részét teszik ki az Amazonas őserdeiben élő janomami törzs történetének és mindennapjainak dokumentálása, Indiánok. Lelkek. Túlélők. címmel láthatók a Néprajzi Múzeumban. A képeken túl megismerhető Andujar kalandos élete és aktivizmusának gyümölcse is, melyek mind emlékezetes élménnyé teszik a kiállítást.
Legalább 18 bevándorló – többségében venezuelai és haiti állampolgár – vesztette életét pénteken buszbalesetben Mexikó déli részén.
A Tocorón börtön évek óta Venezuela egyik legerősebb bandájának, a Tren de Aragua-nak a központja volt.
Joe Biden a sokadik elnök, aki próbál rendet tenni a bevándorlási ügyekben, ám a pártokat is megosztó politikai ellentétek miatt minden átfogó megoldás ötlete megbukik. Most a mexikói határon megszűnt a Covid idején bevezetett rendszer, az újat tesztelik.
Artyom Usszt, a krasznojarszki kormányzó fiát, a szankciók kijátszásával és banki csalással is gyanúsítják.
Korábban Venezuela volt az USA egyik legfőbb olajszállítója, de Donald Trump meg akarta fojtani a baloldali populista rendszert, ezért leállította az importot. Joe Biden azonban az energiaválság miatt újra engedélyezte az olaj behozatalát Venezuelából.
Január elsejétől a meghatározott órákban újraindul a teherforgalom, valamint a gyalogos átkelés a Simón Bolívar hídon is.
Pedig az amerikai elnök a kampányban még élesen kritizálta elődje migrációs politikáját.
Hét bebörtönzött amerikai állampolgárt engedett el Venezuela, cserébe Washington pedig elengedte Nicolás Maduro elnök két rokonát, akiket kábítószercsempészet miatt tartottak fogva évekig.