Vera Jourová szerint nem túl eredeti, hogy Orbánék Trumpot másolják
A soros uniós elnökség jelmondatát véleményezte az Európai Bizottság alelnöke.
A soros uniós elnökség jelmondatát véleményezte az Európai Bizottság alelnöke.
Az Európai Parlamentben képviselettel rendelkező pártok szinte mindegyike, 14 politikai erő írta alá a 2024-es választások magatartási kódexét Brüsszelben. Mindez akkor történik, amikor az EP hírnevét alaposan megtépázta például a Katargate, vagy a nemrégiben lebuktatott orosz befolyásolási hálózat, s amikor az EP folyamatosan a választásokba történő külső beavatkozások veszélyeire figyelmeztet.
Lengyelország ellen 2017 óta folyik az Európai Unióban 7-es cikkely szerinti jogállamisági eljárás. A nemrég megválasztott lengyel kormány elkötelezett a jogállamisági problémák és az eljárás megszüntetése iránt. Azonban egyelőre az, hogy hogyan is zajlik majd ez a folyamat még bizonytalan, mivel az EU még soha nem szüntetett meg, vagy fejezett be 7-es cikkely szerinti eljárást.
Az átláthatóságért felelős uniós biztos úgy véli, hogy Orbán Viktor mindent elfoglalt Magyarországon.
Vera Jourová elmondása szerint még mindig nem kaptak a válaszokat az igazságügyi reformról szóló kérdésekre.
Kedden adta át az Európai Parlament a kiemelkedő újságírói munkáért járó Daphne Ceruana Galizia-díjat, ennek alkalmából pedig sajtószemináriumot tartottak a médiaszabadságról szóló európai jogszabályról. A beszélgetésen szó esett politikai alapon kinevezett médiahatóságokról és bírókról, kibertámadásokról és illegális lehallgatásokról – egyszóval szinte mindenről, ami a magyar média szabadságára is súlyos veszélyt jelent.
Vera Jourová, az Európai Bizottság alelnöke szerint technikai és jogi kérdés, hogy a magyar kormány elvégzi-e azokat a változtatásokat, amiket Brüsszel kér az EU-s pénzek folyósítása érdekében.
Már küszöbön áll a mesterséges intelligencia uniós szabályozása, az Európai Bizottság elnöke szerint azonban nem szabad túl szigorúnak lenni, az ugyanis veszélyt jelenthet az innovációra.
Vera Jourová szerint Magyarországon „minden és mindenki egy párttól függ”, és közmédia helyett csak állami média létezik.
Az Európai Bizottság alelnöke kategorikusan cáfolta azokat az értesüléseket, amelyek szerint Brüsszel engedett Budapestnek annak fejében, hogy a magyar kormány ne vétózza meg Ukrajna pénzügyi támogatását. Magyarország számára elérhető közelségbe került a hétéves költségvetés egy része, ebben azonban nincs újdonság, sőt, a határidő egy hónappal kitolódott.
Meg kell jelölni a mesterséges intelligencia által létrehozott, álhírek terjesztésére alkalmas tartalmakat.
Összehangolnák a tagállamonként eltérő szabályozásokat is.
A platform tulajdonosa, Elon Musk megszavaztatta a felhasználókat a kérdésben.
Frusztráció szülte az új európai médiaszabályozás tervét, mondja az Európai Bizottság alelnöke, és kétség sem fér hozzá, hogy az érzés legfőbb forrása a magyar médiahelyzet. Az Orbán-kormány már most harcol Vera Jourová tervezete ellen.
Az Európai Bizottság a jogállamiságért is felelős alelnöke úgy látja, hogy kezdi meghozni gyümölcsét a brüsszeli taktika, az a javaslat, hogy az Európai Unió egyelőre ne fizessen ki több mint 13 milliárd eurót Magyarországnak.
Navracsics Tibor szerint Nyugat-Európában is van arra példa, hogy magas rangú politikai vezetők vállaljanak szerepet közpénzekhez jutó alapítványokban.
A lap szerint a következő fél évben még többet lehet majd hallani a politikus hangját.
Ilyen például az Egyesült Államok által terrorista csoportosulásnak minősített Orosz Birodalmi Mozgalom.
Thierry Breton uniós biztos bejelentette, a bizottság jövőre előterjeszti az Európai Unió egészére érvényes médiaszabályozásról szóló törvényjavaslatát.