Jövő héten minden csillagász tekintete az égre tapad
Az év csillagászati eseménye lesz a Vénusz június 5-i (a keleti féltekén június 6-i) átvonulása a Nap előtt, a következő ilyen eseményre 105 évet kell várni.
Az év csillagászati eseménye lesz a Vénusz június 5-i (a keleti féltekén június 6-i) átvonulása a Nap előtt, a következő ilyen eseményre 105 évet kell várni.
Először fedeztek fel mágneses rekonnexiókat (átkötéseket) a Vénusz bolygón.
A hétfő esti tévéműsorban is mindenki megtalálhatja a kedvére való filmet, akad itt egy csavaros scifi, egy hatásos horror és egy szívhez szóló filmdráma is.
A FEM3 csatorna 21.00 órakor A 13.
A németországi Osnabrücki Egyetem kutatói arról számolnak be az amerikai tudományos akadémia folyóiratában, hogy az...
Ózonréteg veszi körül a Vénusz bolygó légkörének felső részét: a jelenségre a Venus Express űrszonda által mért adatok alapján következtet az Európai Űrügynökség (ESA).
Kudarcot vallott az Akatsuki űrszonda missziója, mert miután nem sikerült pályára állnia a Vénusz körül, továbbhaladt a Nap irányában – jelentette be szerdán a Japán Űrügynökség, a JAXA.
Péntek reggel sikeresen elindították azt a japán hordozórakétát, amely a Vénuszhoz várhatóan decemberben megérkező űrszondát juttatta a világűrbe - közölte a Japán Űrügynökség.
Az ókori források megbízhatatlanok – vélik a nemiség történetét kutató egyes történésznők, miközben a többi régész és ókortudós inkább úgy véli: lehet igazság néhány olyan történetben, amely az ősi vallások és a szex összekapcsolódására utalnak. Minderről a Spiegel magazin írt – igyekezvén bemutatni az összes szakvéleményt.
Mégsem véd minket annyira a kozmoszból érkező sugárzástól vagy a napszéltől a Föld mágneses erőtere, mint azt korábban gondoltuk. A Kaliforniai Egyetem kutatói ugyanis azt állítják: gyorsabban veszíti el bolygónk atmoszféráját, mint a Vénusz vagy a Mars.
Francia csillagászok legutóbbi tanulmányukban azt állítják: Földünk egy nap ütközhet a Vénusszal vagy akár el is pusztíthatja civilizációnkat a gravitációnktól szétforgácsolódó Mars is, írja a New Scientist.
Amerikai kutatók szerint a Földdel szomszédos bolygó felszínén ugyan elképzelhetetlen az élet, azonban a légkörben gomolygó gázfelhőkben megmaradhattak bizonyos organizmusok.