Csaknem két évvel a háború kezdete óta sem állt le az agyelszívás Oroszországból
Az orosz Google feladta: távozik Oroszországból a Yandex.
Az orosz Google feladta: távozik Oroszországból a Yandex.
Az új tulajdonosok közé tartozik egy, a Lukoil birtokában lévő pénzalap is.
Hosszú évek óta trend, hogy az okostelefonok egyre több mindenre képesek annak köszönhetően, hogy egyre többféle alkalmazás telepíthető rájuk. Az új idők már arról szólnak, hogy a rengeteg szolgáltatás eléréséhez elég legyen egyetlen appot megnyitni.
A kisebb keresőgépek sem működnek rosszabbul, mint a nagyok, de némelyikük jobban ügyel az internetezők magánszférájára.
Tovább folyik a kiberháború, ezúttal a nyugati országok léptek: olyan adatokat akartak megszerezni, amellyel belenézhetnek mások üzenetváltásába.
Szeretne jobban rálátni a helyi internetezők tevékenységére, valamint a küldött és fogadott üzenetekre a KGB utódának számító Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) – ez tűnik ki abból, hogy az orosz Google-nek nevezett Yandexhez befutott tőlük egy különös "igény".
Miközben sokan a nap jelentős részében fent vannak a Facebookon, messze nem a közösségi oldal a világ leglátogatottabb weboldala.
Akárcsak a Google, orosz megfelelője, a Yandex is több fába vágja bele a fejszéjét. Legutóbb például egy androidos okostelefonnal rukkolt ki.
A sárvári Spirit Hotel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnökétől kapott írásbeli felszólítást, amiért az orosz Yandex LLC programját használta weboldalán - írja a 24.hu.
Az ügyben a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) hivatalosan is vizsgálatot indított. A szállodáról tavaly derült ki, hogy weboldala egy orosz cég kémprogramját futtatja – írja a 24.hu.
A napfényes Kaliforniában még csak-csak elboldogulnak ezek a járművek, de mi lesz velük az orosz télben?
Hat múzeumot, a Yandex információtechnikai cég központját és Moszfilm filmstúdiót is robbantással fenyegették meg az orosz fővárosban csütörtökön ismeretlen telefonálók.
A cég nem vonul ki, de megadta magát a konkurenciának, ezentúl közös vállalatban működik a Yandex taxival.
Rogán nem küld helyreigazítást a 444-nek, mert állandóan a bíróságon kellene ülnie.
Mindegy, hogy Yandex Metrica, Google vagy Piwik; személyes azonosításra alkalmas adatot nem mérünk be, és kész. Nem bagatellizálható, nem relativizálható, nem védhető. Van azonban néhány motívuma a történetnek, ami tanulságos lehet nem csak a mérési szakembereknek, hanem a laikusok számára is. Vélemény.
Németh Szilárd burkolt sorosozással seperte le azt az ellenzéki javaslatot, hogy a parlament nemzetbiztonsági bizottsága kérjen tájékoztatást az Alkotmányvédelmi Hivataltól a Nemzeti Konzultáció honlapján felfedezett, majd elvileg kikapcsolt orosz kódról. Az LMP ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz az ügyben, a Jobbik szerint a "Fidesz egyre magasabb szinten űzi a bunkóságot".
Az Orbán-kormány elsősorban a saját szavazóit árulta el azzal, hogy átadta az adataikat az oroszoknak - mondta Vadai Ágnes, a DK alelnöke. Közölte: feljelentést tesznek személyes adatokkal való visszaélés miatt.
Alig egy nappal azután, hogy a 444.hu kiszúrta, a kormány nemzeti konzultációs weboldala orosz kódokat használ és a kitöltők adatait (név, emailcím stb.) orosz szerverekre továbbítja, a gyanús kódokat törölték.
Pedig az adatvédelmi tájékoztatóban az szerepel, hogy nem adják ki harmadik félnek ezeket az adatokat.
Az orosz szakhatóság 438 millió rubeles, vagyis átszámítva körülbelül 6,75 millió dolláros bírságot szabott ki a Google-ra monopóliumellenes törvények megsértése miatt.