Rendesen megadóztatná a multikat a DK
A Fidesz válasza erre: Soros.
Mintegy 19,9 milliárd eurót küldött bermudai bejegyzésű leányvállalatának 2017-ben a Google egy holland fedőcégén keresztül, így csökkentve az Egyesült Államokban és Európában fizetendő nyereség-, illetve forrásadóját.
Oroszország két végén lesz a két adóparadicsom, mely elvben ugyanolyan előnyöket kínál, mint az amerikai, svájci vagy éppen karib-tengeri helyek, ahol minimális adót kell fizetni, és maximális titoktartást lehet elvárni.
Tavaly hónapokig hangos volt a sajtó korunk két labdarúgó-szupersztárjának adóügyeitől. A rajongók persze védték Ronaldót és Messit, pedig lényegében csaltak, és a spanyol állam „támadása” teljesen jogos. A két sportoló jó példa arra, hogy mi a különbség az adóoptimalizáció és az adócsalás/adóelkerülés között. Sok legális módja van ugyanis az elsőnek, míg az utóbbinak előbb-utóbb az állam jogos követelése vet véget. Mi természetesen a törvényes módszerekkel foglalkozunk ebben a cikkben.
Ezt jósolja két neves francia közgazdász, Lucas Chancel és Thomas Piketty, akiknek könyve reményeik szerint az egész világot megrázza majd. A címe: Jelentés a világ egyenlőtlenségeiről 2018.
17 ország szerepel az EU első, történelmi feketelistáján mint adóparadicsom. Nekik meg kéne változtatniuk az adórendszerüket, és szankciókra számíthatnak, ha az EU-s tagállamok is elhatározzák magukat.
December ötödikén reggel kellene közzétenni a feketelistát azokról az Európán kívüli államokról, melyeket az Európai Unió adóparadicsomoknak tekint. Ha a pénzügyminiszterek jóváhagyják a lajstromot, akkor az azon szereplő államok a jövőben egyetlen centet sem kaphatnak támogatásként az Európai Uniótól.
Multinacionális vállalatok, simlis üzletemberek és korrupt politikusok próbálnak kibújni az adófizetés alól világszerte, ebben pedig segítségükre vannak olyan trópusi országok, ahol akár teljes adóamnesztiát is élveznek
Nagyjából 2000 német vállalat tart fenn csak papíron létező máltai fiókcégeket, amelyek kizárólag a „kreatív” adózás miatt léteznek. Most Németország komoly vizsgálatot indít a csak postaládával rendelkező, de a máltai cégjegyzékben hivatalosan szereplő kamu vállalatok miatt.
Névtelenséget garantáló, adókímélő, az Európai Unióban megtűrt, offshore-ba hajló vállalkozási körülményeket épített ki Málta, és ezt egyre több magyar cég használja ki. Ezek némelyike politikusokhoz köthető.
25 milliárd eurós profitot három adóparadicsomban vallanak be: Írországban, Luxemburgban és Hongkongban. Ez az összes nyereségnek több mint az egynegyede.
Sok vagyonos francia Belgiumba helyezi át állandó lakhelyét, hogy ne kelljen vagyonadót fizetni. De a 27 százalékos belga jövedelemadó kulcs néhány belgának már magas. Közéjük tartozik Alexandre van Damme is, akit hazájában csak sörkirályként emlegetnek.
A szivárogtatókat elítélték, de csak felfüggesztett börtönbüntetést kaptak, az újságírót, aki az egészet nyilvánosságra hozta, felmentették. Most az a kérdés, hogy akkor mégis ki fogja elvinni ezt az oltári nagy balhét.
Jelenleg minden tagállamnak külön listája van, és maguk dönthetik el, kik ellen hoznak szankciókat.
Az adózatlan pénzek országokon átívelő dugdosása már soha nem lesz olyan, mint amilyennek még az aranykorban ismertük. Akinek most dugipénze van külföldön, arról nemsokára már a NAV is tudni fog.
A hetilap címlapsztorija szerint a filmes miniszteri biztos nem csak a kaszinókból keletkező nyereségeit mentené külföldre. Központi vagyonkezelő cégét eleve úgy építette fel, hogy évi kétmillió dollárig a nyereséget a kisebbségi tulajdonos Cinergi Pictures Entertainmentnek kell elutalni, amely az adóparadicsomként számon tartott Nevadában székel. A Heti Válasz tusványosi élményei alapján azt írja: Vajna ügyei már a Fidesz-szavazókat is bosszantják.