Megépítették a kerékpárral hajtott repülőgépet, 31 másodpercig repült – videó
A Southamptoni Egyetem hallgatói összerakták a Super Lazarus névre keresztelt repülőgépet, ami rekord hosszú ideig maradt a levegőben.
A Southamptoni Egyetem hallgatói összerakták a Super Lazarus névre keresztelt repülőgépet, ami rekord hosszú ideig maradt a levegőben.
Kína kerozinnal működő hiperszonikus hajtóművet fejlesztett, ami elvileg hatékonyabb, mint az amerikai hidrogénes változat.
A LATAM Chile légitársaság Airbus A320neo típusú repülőgépével a pilóták már megkezdték a felszállást, amikor a repülőtéri tűzoltóság vonuló járművei keresztezték a futópályát.
A tervek szerint a 2024-es párizsi olimpián már kereskedelmi szolgáltatásként szállítana utasokat a német Volocopter, melynek repülő eszköze túl van az emberes tesztrepülésen.
Életében először szállhatott repülőgépre a világ legmagasabb nője, a török Rumeysa Gelgi.
Az XQ-58A Valyrie harci drónt évek óta fejleszti az amerikai légierő és a Kratos nevű cég, nemrég pedig egy újabb repülési teszten ment át a szerkezet.
Tiszavölgyi Dávid a sötétedés után induló és érkező járatokról készített egy-egy fotót.
A Stratolaunch Roc nevű repülőgépe átrepült a Mojace-sivatag felett úgy, hogy már a Talon-A-t is rögzítették hozzá.
Az Xpeng nevű cég repülő autója 2 tonnát nyom, ennek ellenére könnyen tud repülni – még akkor is, ha egy-két rotor leáll a levegőben.
Az egyik utas vette videóra, hogyan szikrázik és lángol az egyik Airbus A320-as jobboldali hajtóműve.
Az AWWA Sky Whale nevű koncepció annak ellenére, hogy igazi luxusérzetet ad az utas számára, kifejezetten környezetbarát utazást kínál.
Ötven éve, 1972. október 26-án halt meg Igor Sikorsky repülőgép-tervező, a helikopter atyja.
Egyelőre nem tudni, mi okozta azt a balesetet, amely során az amerikai légierő egyik F-35-ös repülőgépe zuhant le az amerikai Utah államban.
Egy koreai startup közösségi közlekedésként képzeli el a jövőbeli taxizást, különleges járművükben ugyanis többen, akár heten is ülhetnek.
A NASA tervei szerint az X-59 kódjelű repülőgép úgy fogja majd átlépni a hangsebességet, hogy az nem jár hangrobbanással.
A nyugati államok által hozott szankciók miatt az Airbus és a Boeing a jövőben nem tud új gépeket, sem pedig alkatrészeket leszállítani Oroszországnak, ami ezért alternatív megoldásokat keres.