Új korszak kezdődik a repülésben: felszállt az első kínai gyártású nagy utasszállító gép – videó
Probléma nélkül teljesített egy 15 perces utat kínai első, saját fejlesztésű utasszállító repülőgépe, a C919. A China Easter Airlines jövőre állítja csatasorba.
hvg.hu
Hamarosan már utasokat is szállíthat az a repülőgép, amit Kína fejlesztett. A Comac C919-es utasszállítója megérkezett a típusból elsőként vásárló China Eastern Airlineshoz (CEA).
Az Interesting Engineering azt írja, a C919-es mérföldkőnek számít a kínai légiiparban, ugyanis ez az első olyan kínai gyártású utasszállító repülőgép, amelyet a nemzetközi légialkalmassági szabványoknak megfelelően építettek, és amely független szellemi tulajdonjogokkal rendelkezik.
A C919-es a Airbus A320-as és a Boeing 737-es közvetlen konkurenciája.
A kínai gép bemutató repülése 15 percig tartott, a shanghaji Pudong repülőtérről a sanghaji Hungcsiaó repülőtérre repült.
A C919-es fedélzetén – a megrendelt kialakítástól függően – 158-192 utas foglalhat helyet. Hatótávolsága 4075 és 5555 kilométer között van. A gépen 20 darab 12 colos kijelző is helyet kapott, ezeken Full HD felbontásban nézhetők a tartalmak.
A gép jövőre szállhat fel először kereskedelmi utasokkal a fedélzetén, először Peking és Sanghaj között teljesít majd járatokat. A China Easter Airlines a tervek szerint 2024-ig további négy C919-es repülőgépet állít be flottájába.
A Comac úgy számol, 2030-ig évi 25 repülőgép gyártására bővíti kapacitását.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.