Ennyi pénz alatt inkább el se induljon albérletet keresni
Ismét drágulás, ismét az egész országban.
Ismét drágulás, ismét az egész országban.
A The Economist úgynevezett Carrie Bradshaw-indexe szomorú első helyet osztott ki a magyar fővárosnak.
Széles a kínálat, de egyre nő a kereslet is az albérletpiacon ahogy közeledik az őszi félév a felsőoktatásban, és ez is hajtja fel az árakat. Nem csoda, hogy a kedvezőbb árú helyeken másfélszeresre nőtt a kereslet. Budapesten a legmagasabb havi bérleti díj, a legolcsóbb pedig Miskolc a nagyvárosok közül. A fővárosban legolcsóbban a X., a XVII. és a XXI. kerületben vehető ki lakás.
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Egyes újonnan meghirdetett albérleteknél már most újra kéthavi kauciót kérnek a bérbeadók.
A többség még mindig ingatlanoson keresztül hirdeti a lakását.
A felújítás után Közszolgálati Apartmanház lesz az ingatlanból.
A tavalyinál lassabb ütemben drágulnak a kiadó lakások.
Összehasonlították az európai albérletárakat, és ez alapján a középmezőnybe tartozunk. Az EU-s átlagbérek mezőnyében viszont csak az utolsó ötödbe férünk be.
Milyen lehetőségeik vannak a frissen felvett egyetemistáknak a lakáspiacon? Talál-e még albérletet, aki a pontszámok kihirdetése után veszi nyakába a várost? Milyen kompromisszumokat kell kötni egy "utolsó lyukért"? Miért vannak könnyebb helyzetben a felsőbb évesek az elsősöknél? Ingatlanpiaci körkép nem sokkal a 2019-es ponthatárok kihirdetése előtt.
A németeknél is elszálltak az árak.
Csok ide, béremelés oda, az elszálló ingatlanárak miatt kinyílt az olló, emberi léptékkel nézve a végtelenségig nyúlik a saját lakás megszerzéséhez szükséges idő.
A elmúlt egy-két év eszelős drágulása után mintha megtorpant volna az albérletek drágulása, a piac elkezdett kiegyenlítődni.