Megcsinálták a világ első nukleáris óráját, még az atomóránál is pontosabb lehet
Amerikai kutatók szerint a jövőben a nukleáris órákra támaszkodva lehet pontosan megmondani, egy űrhajónak mi a pozíciója a világűrben.
Amerikai kutatók szerint a jövőben a nukleáris órákra támaszkodva lehet pontosan megmondani, egy űrhajónak mi a pozíciója a világűrben.
Miniatűr, karórához hasonló méretű atomórát fejlesztettek ki az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet mérnökei. Ha sikerül kalibrálni, az a most használatos eszközöknél tízszer, vagy akár százszor pontosabbakat eredményezhet.
A kutatók 50 éve alkalmazzák a szökőmásodperceket, 2035-től azonban nem lesz rá szükség.
Idén június 29-én rekordot könyvelt el a bolygónk: a megszokott 24 óra valójában 1,59 ezredmásodperccel rövidebb volt.
A NASA lefuttatta az első tesztet a Deep Space Atomic Clock (DSAC) nevű atomóráján, amit a jövőben az űrhajók fedélzetére is beszerelnének.
Leállt több atomóra az Európai Unió saját műholdas navigációs rendszere, a Galileo egyes műholdjain, ez azonban nem befolyásolja a szolgáltatás működését – jelentette be szerdán az Európai Űrügynökség (ESA).
Nem Coloradóban, nem Svájcban, nem is valahol Ázsiában vagy Ausztráliában található a világ legpontosabb órája. Még csak nem is a Földön.
A japán tudósok által fejlesztett óra annyira minimálisat veszít pontosságából, hogy ez tulajdonképpen mérhetetlen.
Egy, a célját már teljesített kickstarter kampány végeredménye egy olyan karóra, amely ezer évenként legfeljebb egyetlen másodpercet késik, illetve siet.
Ha azt hiszi, hogy az ön órája pontos, akkor vajon mit mond az alábbiról?
Az idő végéről tanácskoznak tekintélyes tudósok Londonban, nevezetesen a greenwichi középidő (Greenwich Mean Time) alkonyáról.