Hordozható atomreaktort építtet az amerikai hadsereg, bárhol be lehetne vetni
A Project Pele keretén belül az amerikai hadsereg 2024-ben kapná meg az első, bárhová elszállítható atomreaktorát.
A Project Pele keretén belül az amerikai hadsereg 2024-ben kapná meg az első, bárhová elszállítható atomreaktorát.
A zaporizzsjai erőművet a háború kezdete óta orosz katonák tartják ellenőrzésük alatt.
Több tízezres hadgyakorlatra készül a NATO, illetve Svédország és Finnország, Kelet-Ukrajnában folyamatosak a harcok, a dezinformációs fronton sem pihennek a fegyverek. A háború pénteki összefoglalója.
Vizsgálja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség azt a jelentést, mely szerint egy rakéta közvetlenül egy ukrán atomerőmű fölött repült át. A bécsi székhelyű szervezet szerint amennyiben az információ igaz az "rendkívül súlyos" lenne.
A modern adatközpontok rengeteg energiát, és rendkívül bonyolult hűtést igényelnek, a természeti katasztrófák miatt pedig könnyen megsérülhetnek. Egy startup érdekes módon venné elejét ennek.
Eddig úgy tűnt, hogy a területen áthaladó orosz katonák felverték a radioaktív port, és emiatt jeleztek be a műszerek. De ez nem biztos, hogy így van.
A jódkészletet egy Dániához közeli nukleáris baleset során használnák fel. A hatóságok úgy gondolják, mindenre fel kell készülniük.
A várost az 1986-os katasztrófa után építették a Csernobilból evakuált személyzetnek.
A lezárt atomreaktor körüli terület a háború kezdete óta orosz ellenőrzés alatt áll.
Több olyan munkás is megszólalt, az RTL Klub Híradójának, akiknek több havi bérükkel tartozik a cég. A fővállalkozó Roszatom az újságírók kérdésére elismerte, hogy vannak gondok, szerintük „bizonyos átmeneti, technikai jellegű nehézségek jelentkeztek”.
Az ukrán energiaügyi minisztérium szerint sikerült helyreállítani az elektromos ellátást a rossz emlékű erőműben.
Aszódi Attila nukleáris szakértő, a BME dékánja a legfrissebb csernobili helyzetről értekezik Láncreakció című blogjában. Az áramellátás kiesése egyáltalán nem jó szerinte.
A csernobili atomerőmű mostanra teljesen lekapcsolódott az elektromos hálózatról, ami az ukránok szerint komoly veszélyforrást jelenthet.
A telephelyeken már egyáltalán nincs áramellátás az üzemeltető szerint.
Aszódi Attila nukleáris szakértő végigvette, mennyire van szükség a jódtablettára vagy épp egy sugárzásmérő eszközre.