Nukleáris fegyvert hordozó német vadászgépeket figyeltek meg az Egyesült Államok egén
Egy képzési célokra használt, nem robbanásveszélyes gravitációs bomba volt két, Kalifornia felett repülő német vadászgép alján.
Egy képzési célokra használt, nem robbanásveszélyes gravitációs bomba volt két, Kalifornia felett repülő német vadászgép alján.
Vlagyimir Putyin közölte, hogy új, nukleáris robbanófejekkel felszerelhető közepes hatótávolságú rakétákat fejlesztenek ki, és azokat a NATO-tagországok közelébe telepíthetik.
Azt állította, hogy az orosz harcászati atomfegyverek háromszor-négyszer erősebbek, mint azok a bombák, amelyeket az amerikaiak a második világháborúban Hirosimában és Nagaszakiban bevetettek.
A miniszterelnök szerint éppen azért léptek be nemrég a NATO-ba, hogy egy ilyen forgatókönyv ne következhessen be a valóságban.
Mindeközben az orosz hadsereg nukleáris gyakorlatot hajt végre az Ukrajna közelében állomásozó csapatainak részvételével.
Duda mindezt azzal indokolta, hogy Oroszország egyre nagyobb mértékben militarizálja a Lengyelországgal szomszédos Kalinyingrádi megyét, és az utóbbi időben atomfegyvert telepített Belaruszba is.
Putyin az orosz parlament két háza előtt csütörtökön elmondott beszédében arról szólt, hogy olyan konfliktus fenyeget, amely nukleáris fegyverek bevetésével és a civilizáció elpusztításával járhat.
A Pantex nevű egységet is evakuálták egy időre a környéken pusztító erdőtüzek miatt az Egyesült Államokban.
Lehet, hogy atomfegyver, de senki se gondoljon Hirosimára, az űrben még az atomrobbantás is más.
A Foreign Policy című amerikai külpolitikai magazin podcastjában mesélte el Amaryllis Fox volt CIA-ügynök, hogyan találkozott Dél-Kelet Ázsiában egy férfival a 2000-es években, akit magyar származású fegyverkereskedőként ír le, és hogyan vette rá arra, hogy ne terrorszervezeteknek adjon el fegyvert, hanem inkább segítsen az amerikaiaknak.
A Die Presse szerint Orbán Viktor az uniós kilépéssel kokettál. A Times és a Washington Post a gázai konfliktus jelenlegi állását értékeli. A Guardian szemleírója az Ázsiában gyorsuló atomfegyverkezési versenyt elemzi. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A belarusz elnök szerint, ha országát támadás éri mondjuk, a NATO-országok valamelyike részéről, akkor a teljes fegyverarzenálukkal fognak válaszcsapást mérni, beleértve a taktikai atomfegyvereket is.
Elméletileg nukleáris hajtású, a szakértők szerint azonban inkább egy akkumulátorról üzemelhet Észak-Korea egyik legújabb atomfegyvere, amely állítólag egy 1000 kilométerre lévő célpontra is „nukleáris cunamit” tud zúdítani.
Nem először riogat a háború kezdete óta Oroszország volt elnöke és korábbi miniszterelnöke atomfegyver bevetésével.
Úgy tűnik, az orosz elnök nem tartja kézben az országot, írja Daalder a Politicóban.
A Fehéroroszországba tervezett orosz atomfegyverek közül azonban egyelőre alig érkezett meg valami, csak nyár végére fogják befejezni a szállításukat.
Taktikai előnyök érdekében Putyin semmitől sem riad vissza, és ha a Nyugat továbbra is habozik, akkor könnyen bekövetkezhet valami rettenetes, írja a vegyi- és nukleáris fegyverek ügyében szakértő Hamish de Bretton-Gordon nyugállományú ezredes a Daily Telegraph-ban.
Vlagyimir Putyin orosz elnök március végén jelentette be, hogy taktikai atomfegyvereket telepítenek Fehéroroszországba.
A férfi a CNN-nek mesélte el, mit élt át Hirosimában, mikor ledobták az atombombát.
Mennyire sugároz az urándárda, elrepülnek-e Moszkváig az ukrán drónok, hogyan lehet átjutni tankkal az aknamezőn? Putyin háborújában az új haditechnika és a hagyományos taktika is folyamatosan vizsgázik.