Oroszország kilép a plutóniumszerződésből
A nukleáris biztonság egyik fontos pillére ingott meg.
A nukleáris biztonság egyik fontos pillére ingott meg.
Észak-Korea, Szíria és Ukrajna helyzete is rontja a biztonsági környezetet.
Az atomrobbantási kísérletekért felelős, igencsak szűk körön kívül más nem láthatta még azokat a videofelvételeket, melyek a napokban kerültek ki az internetre. A nem nyilvános képsorokat az 1955-ös nevadai hadgyakorlat 60. évfordulója alkalmából publikálták.
De ezzel egyben a kormányzásról is. Jeremy Corbyn megint nagyot mondott.
A "piszkos bomba" nem atomfegyver, hanem hagyományos robbanószerrel párosított sugárzó anyag, amely robbanásakor radioaktív anyaggal szennyezi a környezetet. Irán szerint megvan a veszélye, hogy a terroristák ilyet készítsenek és be is vessék.
Az atomfegyvermentes világ megteremtésének útjában a világ legnagyobb hagyományos fegyverkészletével is rendelkező Egyesült Államok leküzdhetetlen akadályt jelent – ezt mondta Mihail Gorbacsov a Der Spiegel című német lapnak. A Szovjetunió volt elnöke a Hirosima elleni atomtámadás hetvenedik évfordulója alkalmából adott interjújában arról beszélt, hogy most, amikor az Egyesült Államok a világ egyetlen szuperhatalma, nehéz elképzelni egy atomfegyverektől mentes világot.
A Nagaszakira 1945-ben ledobott atombomba teljesen élethű, az eredeti atomfegyverhez hasonlóan sárgára festett másolatát nézhetik meg a látogatók a délnyugat-japán város egyik múzeumában. A Fat Man fedőnevű atomfegyver replikája sötétzöld színűre festve állt a Nagaszaki Atombomba Múzeumban az intézmény 1996-os megnyitása óta.
Észak-Korea addig nem adja fel atomfegyvereit, amíg az Egyesült Államok ellenséges politikát folytat vele szemben – közölték kedden a kommunista diktatúrából. Az ország nukleáris elrettentő ereje "nem játékszer, hogy azt a tárgyalások asztalára helyezzék" – mondta a külügyminisztérium meg nem nevezett szóvivője. Szavait a KCNA észak-koreai állami hírügynökség idézte. Ez volt a kelet-ázsiai állam első hivatalos reagálása a hónap elején elért iráni nukleáris megállapodásra.
Az ukrán védelmi miniszter szerint Moszkva nem hivatalosan taktikai nukleáris fegyver bevetésével fenyegette meg az ukránokat.
Az amerikai kormány azt tervezi, hogy újgenerációs atombombákra cseréli az Európában telepített nukleáris fegyvereit - írta vasárnap a Der Spiegel.
"A Föld legerősebb és leghatalmasabb nemzeteként realista és elvi diplomáciába kezdtünk még az ellenségeinkkel is, hogy megkezdjük Szíria vegyi fegyvereinek elpusztítását, és hogy egy évtized után először valódi korlátok közé szorítsuk Irán nukleáris programját" – mondta az amerikai elnök.
Irán soha nem állít elő atomfegyvert, mondta az új iráni elnök egy amerikai tévétársaságnak adott interjúban szerdán.
A hadászati atomfegyverek további csökkentésére tett javaslatot az amerikai elnök szerdán Berlinben a Brandenburgi kapunál elmondott beszédében.