A tudósok szerint sem jó ötlet atombombát dobálni a hurrikánokra
Korábbi feljegyzések szerint Donald Trump arról érdeklődött, nem lehetne-e nukleáris fegyverekkel szétoszlatni a pusztító hurrikánokat. Tudósok úgy vélik, ez egy nagyon rossz ötlet.
Korábbi feljegyzések szerint Donald Trump arról érdeklődött, nem lehetne-e nukleáris fegyverekkel szétoszlatni a pusztító hurrikánokat. Tudósok úgy vélik, ez egy nagyon rossz ötlet.
Az orosz elnök a Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel folytatott csütörtöki tárgyalásai után arról beszélt: megvalósítható a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítése.
Egy titkos urániumdúsító létesítmény miatt kitört vita miatt ért véget idő előtt, és eredmény nélkül Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök hanoi csúcstalálkozója.
Könnyen rászedheti Kim Dzsongun.
Észak-Korea töretlenül folytatja nukleáris és rakétaprogramját, és civil létesítményeket - köztük reptereket - használ az összeszereléshez és teszteléshez - írta ENSZ-szakértőkre hivatkozva a Kyodo japán hírügynökség vasárnap.
Az USA kilépett abból az 1987-ben megkötött, fegyverkezést korlátozó szerződésből, amelyet Oroszország is kreatívan értelmezett egy ideje. Egy magyar elemzés azt mutatja meg, hogy az újra induló fegyverkezési verseny és az atomhatalmak szaporodása hogyan növeli a fenyegetettséget.
80 milliárd dollárért vásárolna atomerőműveket a sivatagi királyság az Egyesült Államoktól. Mohamed bin Szalman herceg személyesen felügyeli a szigorúan titkos tárgyalásokat. De vajon meg lehet-e bízni benne? – teszi fel a kérdést a New York Times, mely nem elsősorban az Isztambulban meggyilkolt ellenzéki újságíróra céloz, bár ez az ügy is kicsapta a biztosítékot Washingtonban. Trump végül menlevelet adott a trónörökösnek mondván, Szaúd-Arábia túlságosan is fontos szövetséges ahhoz, hogy egy ilyen ügy miatt szakítsunk vele.
A déli elnök bízik kommunista partnerében; Amerika kevésbé.
Még idén Oroszországba látogathat az észak-koreai vezető – jelentette be Valentyina Matvijenko, az orosz parlament felsőházának elnöke phenjani látogatásának befejeztével.
Az amerikai elnök a dél-koreai elnököt fogadta, akkor közölte, hogy később tarthatják meg a várva várt csúcsot.
Megérkeztek az Egyesült Államokba azok az amerikaiak, akiket Észak-Korea engedett szabadon még szerdán.
Észak- és Dél-Korea vezetői április 27-én tartják meg több mint egy évtizede első csúcstalálkozójukat. Utána kerülhet sor Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök tárgyalásaira.
Műholdas felvételekből arra lehet következtetni, hogy Észak-Korea újraindította a plutónium gyártását a jongbjoni atomerőműben – vélik egy washingtoni kutatóintézet, a Koreai-félszigetre szakosodott Egyesült Államok–Korea Intézet szakértői.
A katonáknak nem kellenek, de a szovjet népléleknek nagyon.