Lavrov: Oroszország nem áll háborúban a NATO-val
Az orosz külügyminiszter szerint megengedhetetlen az atomháború kockázata.
Az orosz külügyminiszter szerint megengedhetetlen az atomháború kockázata.
Kezdetben kiszámíthatatlannak tűnt Oroszország háborúja Ukrajnával, és még most sem lehet teljesen kizárni egy esetleges eszkaláció lehetőségét, azt azonban jelenleg igen, hogy egy atomháborúvá fajuló totális háború alakuljon ki. Nem azért, mert Moszkva emberséges akar lenni, hanem azért, mert egy atomháborúval egyik fél sem jutna stratégiai előnyhöz. Az azzal való riogatás viszont nagyon is racionális lépés.
Az orosz külügyminiszter azzal vádolta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, hogy csak „úgy tesz, mintha” tárgyalna, majd „jó színésznek” nevezte őt.
Az amerikai hadseregnek eddig is voltak ítéletnapi repülői, de hamarosan modernebbekre cserélik őket. A járműveket egy esetleges atomháborúban használná az USA.
A volt orosz elnök szerint Oroszországnak joga van olyan ellenfél ellen is bevetni atomarzenálját, aki nem rendelkezik hasonló elrettentő erővel.
Sajtóinformációk szerint az Egyesült Államok nem nézi ölbe tett kézzel, hogy az oroszok atomfegyverrel fenyegetik a nyugati államokat, ha azok úgy döntenének, hogy Oroszország ellen vonulnak.
Egy valódi nukleáris riasztás esetén csupán pár perc áll rendelkezésre, hogy a helyzetet mérlegeljük. Ezt a körülményt próbálja bemutatni az a VR-játék is, amit külföldi egyetemek kutatói készítettek.
Ismeretlen tettesek kilopták a rádióberendezéseket egy Il-80-as orosz katonai repülőgépből, amelyet arra fejlesztettek ki, hogy atomháború esetén a fedélzetéről irányítsák a fegyveres erőket.
A két ázsiai országnak sem a kasmíri rendezésre, sem a nukleáris elrettentésre nincs stratégiája, vagyis a tűzzel játszanak.
Továbbra is éjfél előtt két perccel áll a végítélet képzeletbeli órája, tudósok egy nemzetközi csoportja szerint ugyanis továbbra is fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség egy atomháború vagy a klímaváltozás révén kiirtja önmagát.
A világ legnagyobb katonai elemzésekkel is foglalkozó nonprofit szervezte szerint nem a gépek lázadnak fel ellenünk, hanem az emberi bizonytalanság dönthet a piros gomb megnyomása mellett.
A Vesztyi-24 nevű orosz hírtelevízió már arról ad tanácsokat, hogy milyen élelmiszereket érdemes felhalmozni arra az esetre, ha orosz-amerikai katonai konfrontációvá szélesedik a szíriai válság.
Egy nukleáris háború kirobbanásakor tehet jó szolgálatot az amerikai légierő Doomsday, vagyis Végítélet nevű repülőgépe, mely speciális felszereltségének hála akár napokig is képes a levegőben maradni, és onnan ellentámadást indítani a mindenkori elnök parancsára. A különleges gépet nemrég a CNN újságírói is megnézhették.
Az egyik nagy Párizs melletti kiállítási csarnokban a túlélési és a katasztrófa bizniszben élenjáró cégek mutatták be legújabb termékeiket.
Nem nukleáris támadásra válaszul is bevethetik az atomot. Korea és Kína pedig húzza meg magát.
Három és fél hét múlva kezdődik a „békeolimpia” a dél-koreai Phjongcshangban. A remények szerint csak a petárdák pukkannak a nyitóünnepségen. Benda László elemzése.
A világtól elzárt kommunista diktatúra külügyminisztériuma provokációnak tűnő közleményben vizionált atomháborút.
Szergej Lavrov arról is beszélt az egyik fehérorosz televíziónak adott interjújában, hogy Moszkva elítéli Phenjan külpolitikáját, de hasonlóan kell eljárnia "amerikai kollégái" provokatív viselkedésével is.