Eltussolta a brit kormány, hogy az atomkísérletek szörnyű betegségeket okoztak saját katonáiknak
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A hidegháború idején végzett atombomba-kísérletek adatai segítik a kutatókat a hosszú életű cetcápák korának meghatározásában.
Tudósok egy csoportja nemrég modern eszközökkel kezdte vizsgálni az első víz alatti atomrobbantás helyszínét. Egy 10 méter mély kráter jött létre, amely ma is jól kivehető.
Az észak-koreai hadsereg két héten belül megkezdi nukleáris kísérleti telepének a leszerelését. A létesítmény szétbontását külföldi újságírók előtt, a nyilvánosság bevonásával akarják végrehajtani.
Nemrég lekerült a titkosítás az amerikai kísérleti atomrobbantásokról készült több ezer felvételről. A szakemberek folyamatosan dolgozzák fel őket, a napokban 62 új videót tettek ki a netre.
Tovább éleződik az észak-koreai diktátor atomfenyegetése miatt kiújult konfliktus: Trump állítólag blöffölt, amikor egy félelmetes hadihajóraj kivezényléséről beszélt, ám azt a rajparancsnok komolyan vette...
Kutatók szerint olyan helyszínt építenek, ahol akár 282 kilotonnás atombombákat is felrobbanthatnak az eddigi 15-20 kilotonnások helyett.
Atomkísérletek nyomait fedezték fel a légkörben svájci tudósok, a radioaktív részecskékből azonban olyan kevés jut az atmoszféra legalsó rétegeibe, hogy az nem veszélyezteti az egészséget.
Francia-Polinézia teljes szigetvilága ki volt téve a sugárveszélynek az 1966 és 1974 között végzett francia atomkísérletek idején – derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket a francia hadsereg hozott nyilvánosságra, a Le Parisien című francia napilap pedig ismertetett.
Észak-Korea atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, és elfogadhatatlanok számára azok az amerikai feltételek, hogy a párbeszéd előtt lásson hozzá az atomfegyverek leszereléséhez, illetve állítsa le rakétakísérleteit.