Hatalmas profitot ért el a német autóipar - állami segítséggel
A német autóipar sokkal jobb állapotban érte meg az év végét, mint azt a vállalati vezetők egy évvel ezelőtt remélték, sőt, a belföldi értékesítés hétéves csúcsot dönthet.
A német autóipar sokkal jobb állapotban érte meg az év végét, mint azt a vállalati vezetők egy évvel ezelőtt remélték, sőt, a belföldi értékesítés hétéves csúcsot dönthet.
A világgazdasági válság ellenére a német autóipari cégek rekord nagyságú összeget, 20,9 milliárd eurót fordítottak kutatás-fejlesztésre idén.
A General Motors a jövő év elején többmilliárd dollárt fizet vissza az amerikai államnak. A GM vezére Edward Whitacre újságírók előtt kijelentette, hogy a GM június végéig visszafizet egy 6,7 milliárd dollárt meghaladó hitelt.
A Volkswagen 20 százalékos részesedést vásárol a Suzukiban 2,5 milliárd dollárért.
A General Motors a németországi Opel-üzemek megtartását ígéri német állami támogatás fejében - értesült szerdán a Handelsblatt. Ezzel egy időben Berlinben ismerté vált, hogy az amerikai anyavállalat Európában 9000-9500 munkahely megszüntetését tervezi.
A német Daimler AG két vegyesvállalati szerződést kötött a Kamaz orosz teherautógyárral.
Elengedhetetlennek tartja a gyárbezárást a Fiat főnöke. Sergio Marchionne szerint az autóipari ágazatot sújtó válság miatt az ország mind a hat gyártó bázisának a megtartása " nem lehetséges és ellentmond minden üzleti logikának".
Átfogó szanálási tervet követel a General Motorstól az Opel számára a német kancellár. Angela Merkel egyúttal világossá tette a GM számára, hogy a német adófizetők nem fogják megfizetni az Opel-szanálás fő terheit, az amerikai autógyártónak ezt saját eszközeiből kell állnia.
Az Európai Unió versenyszabályainak teljes körű tiszteletben tartását sürgette az Opel-üzemek esetleges támogatásának ügyében az Európai Bizottság az érintett tagállamok, köztük Magyarország kormányának írt levelében.
Egymilliós értékesítési rekorddal a Volkswagen az idei első kilenc hónap alatt annyi autót adott el Kínában, mint tavaly egész évben, a cég a világgazdasági válság ellenére forgalmát 37 százalékkal tudta növelni éves összevetésben.
Mintegy 19 ezer embert menesztettek a válság következtében az elmúlt egy évben a csehországi autóipari cégek. Az ágazatban korábban összesen 128 500 ember dolgozott - közölte pénteken a cseh autóipari szövetség. A 19 ezer emberből 8 ezer szerződéses volt.
A jelentős állami támogatás ellenére legalább 90 ezer állás kerülhet veszélybe a közeljövőben a német autóiparban. A Roland Berger tanácsadónak a Die Weltben ismertetett elemzése szerint a roncsprémium akció kifutásával látványosan növekedhet a csődök száma az ágazatban.
Elfogadhatónak tartaná a német kormány, ha az Opel az eddig favorizált kandai-osztrák Magna autóipari beszállító helyett a belga RHJ pénzügyi befektetőhöz kerülne - írta szerdán a Bild című német lap.
Bezárta venezuelai gyárát a japán Mitsubishi Motors a termelékenység csökkenése és a dolgozók fegyelmezetlensége miatt.
A szlovák államkasszából kifizetett roncsprémium több mint 90 százalékát a lakosság külföldi gyártmányú személygépkocsik megvásárlására fordította - derült ki abból az elemzésből, amelyet a szlovák gazdasági tárca hozott nyilvánosságra kedden.
Az amerikai General Motors autógyár arra hajlik, hogy ejti európai részlege, a német Opel német kormány támogatta megmentési tervét, és az erről szóló tárgyalások jelenleg kudarccal fenyegetnek, ezt jelentette a londoni Financial Times.
Három év alatt kilenc ország autóipai klasztereinek együttműködését hivatott segíteni egy most induló európai uniós program, amely elsősorban a kutatás és fejlesztés összehangolásával próbálja meg erősíteni az ágazaton belül Délkelet-Európa és az EU régióinak versenyképességét.
Egyelőre nem látszanak valóra válni a német Daimler autógyárnak a gépjárműpiac fellendüléséhez fűzött reményei, a cég eladásai világszerte csökkentek júliusban tavaly júliushoz képest. Estek a BMW eladásai is, míg az Audi az élénk kínai keresletnek köszönhetően növekedésről számolt be.
A több mint 100 évvel ezelőtt alapított mezőkövesdi gépgyár mára nemzetközi szinten, eltérő iparágakban is hírnevet szerzett. Beszállítója többek között a Volvónak, a Toyotának, az ABB-nek.
Csütörtökön beszüntették a gyárfoglalást a pénzügyi gondokkal küszködő dél-koreai Ssangyong autógyár dolgozói, és ismét tárgyalóasztalhoz ültek a vezetőkkel. A dolgozók a társaság túléléséhez szükséges létszámleépítés ellen tiltakoztak, a gyárat hetek óta megszállva tartó munkásokra a rendőrség szerdán lecsapott. Végül a szakszervezet hajlandóságot mutatott a további tárgyalásokra, miután a vezetéstől a korábbihoz képest kedvezőbb ajánlatot kaptak.