Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Átfogó szanálási tervet követel a General Motorstól az Opel számára a német kancellár. Angela Merkel egyúttal világossá tette a GM számára, hogy a német adófizetők nem fogják megfizetni az Opel-szanálás fő terheit, az amerikai autógyártónak ezt saját eszközeiből kell állnia.
Angela Merkel a Bundestagban felolvasott keddi kormánynyilatkozatában mindenekelőtt az ország gazdasági helyzetével és a jövőbeli kilátásokkal foglalkozott.
Az Opel helyzetét érintve világossá tette az amerikai anyavállalat számára, hogy a német adófizetők nem fogják megfizetni az Opel-szanálás fő terheit, az amerikai autógyártónak ezt mindenekelőtt saját eszközeiből kell állnia. Jelezte ugyanakkor, hogy a szövetségi állam és a tartományok alapvetően készek az Opelnek történő segítségnyújtásra.
A kancellár - aki korábban a leghatározottabban az osztrák-kanadai Magna többségi tulajdona mellett kardoskodott – meglehetősen éles szavakkal bírálta az amerikai konszernt. Kijelentette, hogy az Opel-alkalmazottak nagy áldozatokat hoztak, és az anyavállalattól megbízhatóságot vártak. Ezzel szemben súlyosan csalódtak - fogalmazott Merkel, aki ezúttal sem hagyott kétséget afelől, hogy csalódott a történtek miatt. A Magnát stratégiai beruházónak nevezte, és sajnálkozását fejezte ki amiatt, hogy nem az osztrák-kanadai konszern a fő tulajdonos.
A konzervatív-liberális koalíció beiktatását követő első kormánynyilatkozatában Merkel a derűlátóbb előrejelzések ellenére meglehetősen sötét képet vázolt az ország gazdasági kilátásairól. A kancellár szerint nehéz idők következnek, és a remélt fellendülés csak később következhet be. Annak a nézetnek adott hangot, hogy az ország olyan megpróbáltatás előtt áll, amelyhez hasonló nem volt a német egység helyreállítása óta. Úgy vélte, hogy a válság valódi hatása csak a jövő évben érződik majd.
A bírálatok ellenére Angela Merkel állást foglalt a tervezett adócsökkentések, illetve könnyítések mellett. A koalíciós kormány hivatalba lépésekor 2011-től évi 24 milliárd eurót kitevő adócsökkentéseket helyezett kilátásba. Ezzel kapcsolatban számot ezúttal nem említett, a szigorú takarékoskodást azonban elutasította. Elismerte, hogy a jövő évben csaknem 90 milliárd eurós új adósságra számítanak, de annak a nézetnek adott hangot, hogy ennek kiegyenlítéséhez Németország történetének legnagyobb takarékossági csomagjára lenne szükség, ami - mint hangsúlyozta - nem jelenthet alternatívát.
A kancellár nyilatkozatában utalt arra, hogy a kormány a jövőben is fenn kívánja tartani a rövidített munkaidő, illetve az azzal kapcsolatos támogatások rendszerét. Ez a rendszer az elmúlt időszakban segített a munkanélküliség leszorításában.
Az energiapolitika terén megerősítette, hogy Németország a megújítható energiaforrások előállítására törekszik. Addig azonban szükség van a többi energiaforrás felhasználására, beleértve a sokat vitatott atomenergiát is - tette hozzá.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A német lap szerzője igyekezett válaszokat kapni a Sebestyén József haláláról beszámoló kormánypárti médiumoktól is, de nem járt sikerrel.