#bevándorlás







Azok előtt is bezárjuk a kaput, akik tényleg dolgozni jönnének hozzánk

A „megélhetési bevándorlók” elleni boxmeccs újabb menetét indította el a kormány. Másképp aligha értelmezhető, hogy a jelek szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium drasztikusan csökkentette az unión kívülről érkező munkások kvótáját, és a magyarokhoz (illetve az uniós állampolgárokhoz) viszonyított arányát nem engedné a magyarok kárára változni. Miközben évente több tízezren vándorolnak ki az országból, ez az intézkedés gátat szabhat annak, hogy a helyükre nagyobb számban érkezzenek munkások hozzánk.



Szijjártó: "Nem kerüljük meg az oroszok elleni szankciókat"

Szijjártó Péter belorusz látogatásából hazatérve tartott előadást csütörtökön az ELTE meghívására. A bevándorlás-politikáról úgy vélekedik, hogy a kérdést a még krízisben lévő országokban kell megoldani, azonban nem tért ki arra, hogy mi történik a határainkhoz érkezőkkel. Kérdéseinkre leszögezte, hogy a Minszkkel kötött szerdai megállapodások nem az oroszok ellen bevezetett EU szankciók megkerülését szolgálják. Kitért a nemzetközi tanulmányok szakra is, amelyet szerinte nem lenne célszerű megszüntetni.


Leírták, hogyan ver át bennünket a kormány konzultációs íve

A kormányfő visszaél a közvélemény-kutatás módszerével, amikor annak álcázza a nemzeti konzultációt, amely valójában egy politikai kommunikációs eszköz, és a konzultációs kérdőívet a közvélemény-kutató szakma írott és íratlan módszertani előírásainak semmibevételével állították elő – írják nyilatkozatukban neves szociológusok, köztük ismert közvélemény-kutató intézetek vezetői.






A nép nevében, a dolgozók akaratából...

Nem elég tiltakozni az idegengyűlölő kampánnyal szemben, ezzel együtt vissza kell utasítani a kampány módszerét is. Azt hogy a kormány nemzeti konzultációval helyettesítse a demokratikus részvételt.




Gyűlöld a gyengébbet!

Hajléktalanok, munkanélküliek, újabban pedig a menekültek. Olyan kiszolgáltatott csoportok, amelyeket a kormány gyakran egymásnak is ellentmondó vádakkal illet, hogy elterelje a figyelmet saját kínos ügyeiről. A menekültekről szóló „nemzeti konzultáció” – valójában egy bevándorlóellenes kampány – színvonalában a magyar politikatörténet egyik mélypontja.