A Balaton-felvidékről került ki idén az év bortermelője
Figula Mihály elismerése nem egy bor kiváló minőségének szól, hanem teljes munkássága alapján ítélik oda.
Figula Mihály elismerése nem egy bor kiváló minőségének szól, hanem teljes munkássága alapján ítélik oda.
Tállyán szobor is jelzi Európa - egyik - állítólagos mértani középpontját. Márton Péter szőlője sok kormányközeli híresség közelében található, ő a motorja a környék borászatait összefogó közösségnek.
A polgármester és unokatestvére egymás ellen szavazott.
Lehet-e jogi következménye annak, ha egy vállalat nyíltan homofóbnak titulálja magát a honlapján? Kirekesztő, gyűlöletkeltő szöveg ez, vagy belefér a szólásszabadságba? Szakértőket kérdeztünk az elhíresült magyar cég ügyéről.
A cég egyik embere kérdésre azt mondta, ez az „értékvállalás” egy éve szerepel a honlapjukon.
Általában negatív fejleményekre számíthatunk a klímaváltozással, ez alól nem kivétel a hazai szőlőtermelés, borászat sem. Elsősorban az aszályos időjárás fenyeget, de az újabb károsítók megjelenése, a régiek jobb túlélése is növeli a kockázatot. A melegedéssel előre jön az érés időpontja, szűkül a szüretre jutó idő, ami égetőbbé teszi az eleve meglévő munkaerőhiányt is. A kihívásokat Tóth Patrícia borásszal és Molnár Ákos kertészmérnökkel, a MATE címzetes egyetemi docensével jártuk körbe. A komplex problémára összefogással lehet megoldást találni, de új fajtákkal, a biodiverzitás megőrzésével nyerhetünk is vele.
Az OTP-vezér családi pincészetéről van szó.
Drágább az üveg, drágább a csomagoláshoz használt papír, emelkedik a műtrágya és a vegyszerek ára is. Ársapkás üzemanyagot csak a traktorba tankolhatnak közvetlenül, így többször kell a kútra járni a gyakran távoli dűlőkről, és kevés a munkaerő is. Mindezek nyomán a bortermelők is áremelésre kényszerülnek, de a piac korlátokat szab.
Több mint 360 millió forinttal tartozik 33 magyar borászatnak az egyik legnagyobb magyar italforgalmazó cég.
Arany János azt mondta róla, hogy ő a szőlészet Petőfije, Ady Endre pedig azt írta a szőlőskertjéről, hogy „ez a kert a csodák kertje”. A száz évvel ezelőtt, 1921. december 3-án elhunyt Mathiász Jánost a legnagyobb szőlészek, borászok között tartják nyilván világszerte. Úgy emlékeznek rá, mint aki a filoxéra pusztítása után föltámasztotta a magyar szőlészetet. Az már kiesett az emlékezetből, hogy bizony a filoxéra elterjesztésében is kitüntetett szerepe volt.
Az idei tanévben már elindult az ország legfiatalabb egyeteme. A Tokaj-Hegyalja Egyetem továbbviszi a tanítóképzős hagyományokat, miközben a szőlészeti-borászati képzés zászlóshajója is kíván lenni.
A bíró szerint a sértett bántalmazása áttételesen és közvetetten volt kapcsolatban halálával.
Korábban hatmillió euróért árulták a birtokot, azt nem tudni, hogy Kalocsai László mennyiért vette meg.
A minőségre viszont várhatóan nem lesz panasz, bár sok múlik majd a borászok szakértelmén.
A lángokat még nem tudták teljesen eloltani. 7000 hektár égett porrá, elsősorban erdők, de több tucat provence-i borászat is komoly károkat szenvedett.
A Légli család négy érdekeltségével konzorciumban kezd építkezésbe az önkormányzat, amelyben Légli Ottó is képviselő.
A Jedermanntól szabadon választott összegért lehet elvinni a megmaradt készletet.
A 24.hu cikke végigvezeti, hogyan kapott egy kiválasztott kör titkolózva másfél milliárdos állami támogatást. Lemondás lett a vége.