Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Korábban hatmillió euróért árulták a birtokot, azt nem tudni, hogy Kalocsai László mennyiért vette meg.
Bordeaux-ban vásárolt történelmi szőlőbirtokot Mészáros Lőrinc borászának és üzlettárságnak cége – írja a 24.hu. A portál úgy tudja, hogy a leggazdagabb magyarok borászati érdekeltségeit kezelő Kalocsai László Les Salles-de-Castillon településen vásárolta meg az 1782-ben létrehozott Chateau de CLotte borbirtokot. A birtok mára Kalocsai bordeaux-i cége, a Winemajor SAS nevén van.
A birtokot korábbi tulajdonosa évekkel ezelőtt hatmillió euróért, vagyis kétmilliárd forintért árulta, azt azonban nem tudni, hogy most mennyiért került a magyar üzletemberhez. Ugyanúgy nem tudni pontosan azt sem, hogy a birtok pontosan mennyit ér. A 24.hu becslése szerint értéke három és tízmillió euró között mozog.
A birtokot megvásárló francia részvénytársaság kizárólagos tulajdonosa Kalocsai László. A borász nemrégiben a társaság magyarországi testvérét is megalapította, ez a szintén vagyonkezeléssel foglalkozó Winemajor Hungary Zrt. Kalocsainak e két cégen kívül csak olyan cégekben van érdekeltsége, amik Mészáros Lőrinc körébe tartoznak.
A 65 hektáros birtok harmadán, 21 hektáron termelnek szőlőt, elsősorban merlot, valamint cabernet franc fajtákat. A birtokhoz műemlék jellegű épületek is tartoznak, itt az elmúlt években többszörösen is díjazott borok készültek.
Külön érdekesség, hogy Bordeaux-ban a hétvégén megfordult a Honvédség egyik repülőgépe is.
(Kiemelt képünk illusztráció!)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”