A magyar cégek belerokkannának, ha nyugati béreket fizetnének
Drámai hatása lenne a magyar cégekre, ha gyorsan emelkednének a bérek. Ez azonban elkerülhetetlen, mivel európai összehasonlításban a hazai fizetések igen alacsonyak.
Drámai hatása lenne a magyar cégekre, ha gyorsan emelkednének a bérek. Ez azonban elkerülhetetlen, mivel európai összehasonlításban a hazai fizetések igen alacsonyak.
A kormány ígéri, mindenkit kompenzál, aki kevesebbet kap, mint eddig. De nem világos, ki az a "mindenki". Azok például, akik most fognak szakvizsgázni és hiányszakma-pótlékot is kaptak, még izgulhatnak.
Özil és Sanchez egy kisebb vagyonra rúgó béremelést kért az Arsenalnal
Továbbra is Budapesten a legmagasabbak az átlagbérek, ami önmagában nem újdonság. Viszont miközben az ország keleti részén egyenesen csökkentek a fizetések, addig nyugaton emelkedtek. Döbbenetes eltérések vannak az átlagfizetések között.
Állandósult a magyar munkaerőpiacon a szakemberhiány. És most már azt is belátja mindenki, hogy béremelés nélkül képtelenség versenyezni a munkaerőért.
Az elmúlt évtizedekben a nyugati országok dolgozói közül rosszabbul jártak, akiknek közepesen fizetett foglalkozásuk volt, és a keresett szakképzettséggel rendelkezők vészelték át legjobban az elmúlt húsz évet.
Az átlagos béremelés mértéke 26,5 százalék, minderre 19,2 milliárd forint pluszforrást biztosít a költségvetés.
A védőnők januárig visszamenőleg megkaphatják a részükre biztosított béremelés teljes összegét. A kormány törvénnyel kötelezné az önkormányzatokat, hogy a védőnői tevékenység finanszírozására jutó 30-35 ezer forintos pluszforrásnak ne csak 12 százalékát juttassák el az érintetteknek – írja a Magyar Idők.